Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogule kingitakse Rafael Arutjunjani kunstiraamat

Reedel, 9. detsembril kella 13.00-14.00 esitletakse Rahvusraamatukogu konverentsikeskuse poolses fuajees kunstiraamatut “Raphael Arutyunyan. Artistic Production”, millest kaks eksemplari kingitakse Eesti Rahvusraamatukogule.

Kunstnik Rafael Arutjunjan on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia, rohkem kui 40 aasta jooksul loonud palju skulptuure, graafikat, maale jm. ning rikastanud Eesti kunsti.

Raamatu andis omal kulul välja kunstniku poeg Areg Arutjunjan, mis on väga imetlusväärne ja ainukordne. Raamat trükiti Eestis, köideti Soomes. Kõik raamatuga tutvunud professionaalid on öelnud, et sellist kvaliteeti on Euroopas raske leida.

Areg Arutjunjan on öelnud: “Raamatu väljaandmiseks läks 2 aastat. See on üks kallimaid raamatuid Eestis. Hind kajastab kvaliteeti. Kui seisame valiku ees, kas valida kvaliteet või hind, valime alati kvaliteedi.”

Mahukas ja kaalukas teos (560 lk., 5 kg) sisaldab 127 skulptuuri, 130 graafilise lehe ja 80 maali fotosid, autoriteks Sergei Didõk ja Valeri Bareta.

Raamatus on praegu USAs elava kunstiteaduste doktori, professor Boriss Bernsteini kommentaar, kes proovib leida kunstniku Rafael Arutjunjani kohta maailma kunstis, kirjutades: “Teie tööde reproduktsioonid, mis on kogutud sellesse köitesse, peaksid olema Teie isiklikuks “seinteta” muuseumiks”.

Avaldatud on ka kunstiloolase Emma Darvise ning Vene Kunstiakadeemia presidendi abi Aleksander Sidorovi kirjutised.

Tekstid on tõlgitud eesti, vene, inglise, saksa, prantsuse, itaalia ja hispaania keelde.

 

 


 digitaalarhiiv digar