Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Ilja Westi näitus Rahvusraamatukogus

Neljapäeval, 3. märtsil kell 17.00 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis Ilja Westi maali- ja skulptuurinäitus "Paradiisi otsimas".

Ilja West alias Ilkka O. Lehtinen on sündinud 1949. a. Soomes Kuusankoskis. Kunstnikuteed alustas ta 19 aastaselt ning on 1970. ja 1980. aastatel aktiivselt osalenud paljudel näitustel Soomes ja Rootsis. Aastast 1984 kasutab autor kunstnikunime Ilja West. Alates 1999. aastast töötab ta Tais, kus on leidnud uusi võimalusi kombineerida ja sulatada oma loomingusse erinevaid kultuure ning materjale. Näiteks pronksivalutraditsioon on Tais ligi tuhat aastat vanem kui Soomes ning pronksi kasutab kunstnik oma skulptuurides sageli. Produktiivse kunstnikuna armastab Ilja West mitmesuguseid tehnikaid katsetada. Viljakatel loomeperioodidel on tal valminud ligi 200 taiest aastas.

Autor avab näituse "Paradiisi otsimas" sisu järgmiselt:

Õun, Madu, Aadam ja Eeva on tuntud paradiisisümbolid. Üritades endale luua maapealset paradiisi, toimime õnnepürgimustes niisamuti vaistude varal nagu nemad Eedenis. Ahvatlusi ja hävingut toov Madu on ikka varitsemas. Kuigi Jumal ja Madu on tänapäeval muutunud eelkõige filosoofilisteks mõisteteks, peame sellegipoolest seisma silmitsi nii samade elutõdede kui ka iseenda hävitusliku loomusega.

Meri on elu häll. Just meri ja liivarand tunduvad maapealse paradiisi sümboleina. Arvame selle leidvat palmide all valgel liival ega aima, et kuskil siinsamas varitseb Madu. Tarkuse Vilja maitsmine on naudingu hind ja paradiisist väljaajamine selle tagajärg ning tagasiteed ei ole.

Ole hoolas, kui otsid teed paradiisi.

Näitus jääb peanäitusesaali ja fuajeesse 31. märtsini 2005.

Lisainfo: Lea Hein (RRi näituste osakond), tel. 630 7148.

#layout1#


 digitaalarhiiv digar