Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Põhiõiguste ja -vabaduste kaitse Euroopa Liidus

Reedel, 8. aprillil kella 11.00–13.00 vastavad tasuta euroinfo telefonil 800 3330 helistajate küsimustele teemal “Kodanike põhiõiguste ja -vabaduste kaitse Euroopa Liidus” Riigikohtu kohtunik, õigusteaduste doktor Julia Laffranque ning Justiitsministeeriumi Euroopa Liidu õiguse ja välissuhete talituse nõunik Anneli Külaots.

Kõne all on Euroopa Liidu põhiõiguste harta, selle sisu, eesmärk ja tähendus. Vastajad selgitavad, kellele on põhiõiguste harta suunatud, kuidas sellega kaitstakse üksikisiku põhiõigusi ja -vabadusi, millised on harta seosed Euroopa Nõukogu inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooniga.


Vastuseid saab ka küsimustele, mida toob endaga kaasa harta muutumine õiguslikult siduvaks dokumendiks pärast Euroopa põhiseaduse lepingu ratifitseerimist liikmesriikides ning kuidas see hakkab mõjutama Eesti põhiõiguskorda.Euroinfo telefonil helistamine on tasuta nii laua- kui ka mobiiltelefonidelt. Telefon töötab esmaspäevast reedeni kella 10.00–17.00.Täiendav informatsioon Rahvusraamatukogu Euroopa Liidu infokeskuse juhatajalt Anu Nestorilt, tel. 630 7450.


#layout1#


 


 digitaalarhiiv digar