Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Olete oodatud H. C. Anderseni päevale Rahvusraamatukokku

Laupäeval, 2. aprillil kell 16.00 avatakse Eesti Rahvusraamatukogus H. C. Anderseni 200. sünniaastapäevale pühendatud suurnäitus "Kõige uskumatum".

Suure muinasjutuvestja loomingut tutvustav väljapanek peanäitusesaalis, fuajees ja 6. korruse galeriis on kolmeosaline – raamat, köide ja illustratsioon. Näitusel on esindatud 30 eesti köitekunstnikku ja 26 raamatuillustraatorit, võimalik on vaadata Anderseni teoste väljaandeid paljudes keeltes ning omanäolisi kunstnikukäekirju läbi aegade. Eksponeeritud on RRi kunstikogus olevad ammused lemmikud, nagu Siima Škopi Pöial-Liisi originaalillustratsioonid, ning Mare Hundi ja Anu Kalmu käesoleval aastal valminud Pöial-Liisid. Kunstnikele on andnud inspiratsiooni rohkem ja vähem tuntud muinaslood – "Lumekuninganna" ja "Väikese Ida lilled", "Lumemees" ja "Haldjamägi"jt., mis pakuvad rõõmu nii lastele kui ka täiskasvanutele.


Samal päeval kell 11.00 algab raamatukogu suures konverentsisaalis Eesti Lastekirjanduse Teabekeskuse korraldatud Anderseni päeva õpilaskonverents, mis lõpeb H. C. Anderseni muinasjuttude tegelaskujude näitusega, kuhu on nukke saabunud kogu Eestist.


Täname Kuninglikku Taani Saatkonda, Taani Kultuuriinstituuti, Eesti Kujundusgraafikute Liitu, Eesti Köitekunstnike Ühendust ja Eesti Nahakunstnike Liitu.


Näituse avab Taani Kuningriigi suursaadik Eestis hr. Jorgen Munk Rasmussen.


Näitus jääb avatuks 30. aprillini.


Lisainfo: Kersti Tiik (RRi näituste osakonna juhataja), tel. 630 7150.


#layout1#


 digitaalarhiiv digar