Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Hans Christian Andersen jutustab oma lugu

Esmaspäeval, 25. aprillil kell 17.00 esietendub Eesti Rahvusraamatukogu teatrisaalis Heidi Sarapuu näidend “Jutustan teile oma lugu”, mis räägib Hans Christian Anderseni elu- ja loometeest. Lavastusega tähistab teater “Varius” muinasjutuvestja 200. sünniaastapäeva.

Lavastuses on lisaks lühijuttude dramatiseeringule Anderseni luulet ja laulutekste. Nimiosalist mängib Rene Soom Rahvusooperist Estonia, teistes osades Haide Männamäe, Toomas Tross, Diana Dikson Soom, Peeter Kaljumäe ja Maarit Saarmäe. Lavastuse kunstnik on Karmo Mende. Koostöös Eesti Rahvusraamatukogu ja Taani Kultuuriinstituudiga valminud lavastus on mõeldud nii lastele kui ka täiskasvanutele. Etendused toimuvad ka 26. ja 27. aprillil.

Hans Christian Anderseni sünniaastapäeva tähistamine Rahvusraamatukogus jätkub 28. aprillil, mil kell 16 esitletakse peanäitusesaalis Eesti Rahvusraamatukogu ja Taani Kultuuriinstituudi väljaandel ilmunud Anderseni muinasjuturaamatut “Pöial-Liisi”, kus esmakordselt ilmuvad raamatus Rahvusraamatukogu graafikakogust pärinevad Viktor Aleksejevi illustratsioonid. 30. aprillini on avatud H. C. Anderseni 200. sünniaastapäevale pühendatud suurnäitus “Kõige uskumatum”.

Lisainfo:

Heidi Sarapuu (teatrietendus), tel. 5665 4469
Kersti Tiik (raamatuesitlus ja näitus), tel. 630 7150

#layout2#


 digitaalarhiiv digar