Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rein Mägari näitus “Plakatist akvarellini”

Teisipäeval, 3. mail kell 16.00 avatakse Rahvusraamatukogu 6. korruse galeriis Rein Mägari näitus "Plakatist akvarellini".

Plakatist Rein Mägar on töötanud kirjastustes ligi paarkümmend aastat. Õpiajal viljeldud akvarellmaali juurde tõi teda tagasi igatsus vaba ja värvilise eneseväljenduse järele.

Näituse koostamisel on ta otsinud seoseid esialgu nii erinevaina tunduvate kunstiliikide, lähimineviku plakatite ja oleviku loodusteemaliste akvarellide vahel.

Esimeseks seoseks on autor kahel loomeperioodil kahe riigikorra ajal, teise seosena on märgata plakatitele omase lihtsustatud ning jõulise kujundikeele kaudset kordumist akvarellide kompositsioonis ja värvilahenduses.

Plakatite kujundustes valdab joonistuslik osa, mis on sageli aluseks ka akvarelli ülesehitusel. Plakatist lähtuva selge sõnumi vastuvõtt võib kiirendada kontakti leidmist akvarellmaaliga.

Autor leiab, et joonistuslikule plakatile omane vahetu käsitöölik soojus ja isikupära kipuvad kaduma tänapäeva tehniliselt palju hõlpsamini saavutatavates plakatilahendustes, kuid seda võimaldab taas leida vaba ja ettearvamatult voolav akvarellmaal.

Näitus jääb avatuks 20. maini.

Olete oodatud!

Lisainfo: Rein Mägar, tel. 5663 2347

Helena Ljovkina (RRi näituste osakond), tel. 630 7148

#layout1#

 


 digitaalarhiiv digar