Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Päästeamet kutsub taas Rahvusraamatukogusse vaatama tuletõrje- ja päästeteemalist lasteloomingu näitust

Teisipäevast, 3. maist on Rahvusraamatukogu fuajees võimalik näha Päästeameti korraldatud lasteloomingukonkursi parimaid töid.

Samal päeval, 3. mail kell 15.00 toimub Rahvusraamatukogus Päästeameti peadirektori Mati Raidma pidulik vastuvõtt selle aasta lasteloomingukonkursi parimate tööde autoritele, kuhu on kutsutud ka hindamismeeskond ja ürituse toetajad. Enne vastuvõttu külastatakse Tallinna Tuletõrje- ja Päästeameti kesklinna komandot.
Juba kolmandat aastat korraldab Päästeamet kõiki päästeasutusi kaasavat loominguvõistlust, mille juhtmõtteks on anda lastele võimalus arutleda hädaabinumbri ja tuleohutuse ning päästja elukutse ja päästealale omaste väärtuste (abivalmidus, julgus, koostöö, hea kodanik olemine) teemadel. Esmakordselt käsitleti tänavu ka lõhkekehadega seonduvat ohutemaatikat.

Konkursi eelvoorude läbiviimine toimus maakondades päästeteenistuste ja vabatahtlike ühingute koostööna ning leidis arvukat osavõttu - üle Eesti osales ligikaudu 3000 tööd. Võistluse lõppvooru jõudis rohkem kui 200 parimat, väga erinevatest valdkondadest ja erinevates tehnikates loometööd. Lisaks esseedele, luuletustele ja joonistustele saadeti võistlusele ka meisterdusi, animatsioone, raamatuid. Eriti rohkelt oli tänavu kajastust leidnud tuletõrjekoer „Nublu“ temaatika.

Laste loominguvõistluse hindamismeeskonda kuulusid: Ave Nahkur – vabakutseline kunstnik; Jaak Urmet – kultuuriajakirjanik; Eerik-Niiles Kross – ajaloolane; Raino Remmel – „Noor Pritsumees 2004“; Margo Klaos – Eesti Tuletõrje- ja Päästepealike Liidu president; Marica Lillemets – Eesti Ajakirjanike Liidu esimees; Ulla Kamp – Alma Mater Firefighting; Maia Burlaka – Siseministeeriumi avalike suhete juht ja Mati Raidma – Päästeameti peadirektor.

Päästeamet käsitleb loomekonkurssi olulise osana lastega tehtavast ennetustööst. Peadirektor Mati Raidma hinnangul loovad lapsed suurepärase pildi oma praktilistest kogemustest, ohukäsitlusest ja riskihinnangutest ning näitavad kätte millised sõnumeid ohuteabe vallas on päästeasutustel kõige rohkem vaja edastada. Samas on ka päästeasutustel läbi tunnustuse ja auhindade andmise võimalus anda lastele tagasisidet nende mõtete õigsusest ning seada neid teistele eeskujuks.

Laste töid saab näha Rahvusraamatukogus 13. maini.

Ürituse toetajad on IF Eesti Kindlustus, AS KIDDE Eesti, Sandman Grupp, Scania, kommivabrik Kalev, Estonian Air, SaueAuto, EMT, Alma Mater Firefighting Siseministeerium, Keskkonnaministeerium, Eesti Päästemeeskond, Häirekeskus, Päästeameti demineerimiskeskus; ajakiri Häire 112 ning Eesti Tuletõrje- ja Päästepealike Liit.

Tähelepanu ajakirjanikud!
Olete oodatud osalema. Ürituse algus kell 13.30 Päästeametis (Raua tn 2).
Päästeameti peadirektori Mati Raidma vastuvõtt Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis kell 15.00.

Lisainfo: Beata Perens 51 028 69

#layout1#


 digitaalarhiiv digar