Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Statistikaväljaandeid tutvustav näitus

Esmaspäevast, 16. maist saab Eesti Rahvusraamatukogu 7. korruse humanitaarteaduste saalis tutvuda Eesti Statistikaameti ning teiste riikide ja rahvusvaheliste organisatsioonide statistikaväljaannete näitusega "Statistikaraamatuid laiast maailmast".

Näitus annab ülevaate Eesti statistika arengust läbi ajaloo. Tutvuda saab väljaannetega, mis on ilmunud ajavahemikul 1920–1940 ning 1991. aastast tänapäevani. Statistikaamet tutvustab statistika aastaraamatut, statistikavaldkondade aastakogumikke, analüütilisi kogumikke, kuukirja “Eesti Statistika. Estonian Statistics" ning taskuteatmikke.

Võimalus on tutvuda 23 riigi statistika aastaraamatutega. Aastaraamat on kord aastas ilmuv mahukas väljaanne, mis koondab riigi olulisima aastastatistika keskkonna, rahvastiku, sotsiaalelu ja majanduse kohta. Näiteks Austraalia statistika aastaraamat ilmub juba 1905. aastast. Käesoleval näitusel on eksponeeritud “2005 Year Book Australia”. Eesti alustas aastaraamatu avaldamist 1991. aastal, alates 1993. aastast ilmub see kakskeelsena, eesti ja inglise keeles.

Näitus tutvustab ka Euroopa Liidu Statistikaameti (Eurostati) trükiseid. Eelmisel aastal hakkas Eurostat oma väljaandeid avaldama veebilehel pdf-formaadis. Alates 1. oktoobrist 2004 on võimalik pöörduda Eesti Statistikaameti poole konsultatsiooni saamiseks Euroopa Liidu riikide statistika leidmisel.

Näitus toimub koostöös Statistikaametiga. Statistikahuvilised võivad alati pöörduda Statistikaameti teabekeskusse (Endla 15, Tallinn, avatud tööpäeviti 9.00–16.00), kus lugejate käsutuses on 43 riigi ja 14 rahvusvahelise organisatsiooni statistikaväljaanded.

Näitus jääb avatuks 3. juunini.

Olete oodatud!

Lähem info: Aime Lauk (Eesti Statistikaamet), tel. 625 9160

Helena Ljovkina (RRi näituste osakond), tel. 630 7148

#layout1#


 digitaalarhiiv digar