Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Infoühiskond – kelle jaoks?

Neljapäeval, 26. mail kella 10.00-16.30 toimub Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis INFOPOLIITIKA FOORUM III: INFOÜHISKOND – KELLE JAOKS?.
Foorumi korraldab Eesti Rahvusraamatukogu koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Tallinna Ülikooliga.

2003. aastal toimus esimene infopoliitika foorum teemal "Infotehnoloogia versus informatsiooni sisutööstus”, kus analüüsiti infoühiskonna arendamise riiklikku strateegiat ning informatsiooni sisutööstuse probleeme. Teise foorumi “Riiklik infopoliitika – müüt või tegelikkus?” märksõnadeks olid rahvusliku digitaalse inforessursi loomine, kogumine ja vahendamine ning selle seostamine Eesti teaduse, teadmistepõhise ühiskonna, riigi konkurentsivõime, demokraatia, avaliku ning erasektori tegevusega.

Seekordsel foorumil “Infoühiskond – kelle jaoks?” otsitakse vastuseid küsimustele: Kuidas kujuneb Eesti infopoliitika? Kas Eesti infoühiskond on tehnoloogia- või kasutajakeskne? Kes on uue meedia kasutajad? Mil määral vastavad e-teenused kasutajate ootustele ja vajadustele? Kas eesti keel on infoühiskonnas ohustatud?

Ettekandega astuvad üles Linnar Viik Eesti Infotehnoloogia Kolled¾ist, Mait Heidelberg Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist, Riho Oks Riigi Infosüsteemide Arenduskeskusest, Arvi Tavast Tallinna Ülikoolist ning Rakvere linnapea Andres Jaadla. Soome Eduskunna ja Euroopa Parlamendi endine liige Mirja Ryynanen vaatleb haridus- ja meediaasutuste ning raamatukogude rolli infoühiskonna arendamisel. Kasutajauuringuid tutvustavad Pille Runnel Tartu Ülikoolist ja Kristina Randver uuringufirmast TNS Emor. Internetikasutajate rahvuslikku aspekti käsitleb Narva Elektrivõrkude arendusjuht Teet Rist ning eakate inimeste käitumist veebikeskkonnas Nõmme Vanurite Päevakeskuse juhataja Eha Rohtla.

Foorumit juhib Linnar Viik.

Osalema on oodatud Riigikogu, ministeeriumide, riigiametite, erakondade, haridus-, kultuuri- ja infoasutuste, meedia ning mittetulundussfääri esindajaid, kes loovad, vahendavad ja kasutavad digitaalseid inforessursse ning e-teenuseid, et kaasa mõelda, arvamust avaldada ning kujundada foorumi lõppotsust, mõjutamaks riiklikku infopoliitikat.

Täiendav info:

Linnar Viik, tel. 513 5555, e-post linnar@viik.ee

RRi turundusjuht Triin Soone, tel. 630 7271, 5680 7271

Vt. foorumi programm.

#layout1#


 digitaalarhiiv digar