Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Keeleteaduse andmebaas ISEs

1. juunist on ISEs avatud uus, keeleteaduse andmebaas. Andmebaas sisaldab Eesti ajalehtedes, ajakirjades ja artiklikogumikes ilmunud keelealaseid artikleid üldkeeleteaduse, eesti keele ja teiste keelte kohta alates 1994. aastast ning seal on praegu üle 9000 kirje. Estonica artiklid leiduvad ka Estonica andmebaasis.

Seni olid keeleteaduse artiklid peamiselt humanitaarteaduste andmebaasis, aga neid leidus ka majanduse, poliitika, õiguse (nt keelepoliitika, õiguskeel) ning kirjandusteaduse (nt ilukirjanduse keel, stilistika) andmebaasides.

ISE andmebaasidest on keeleteaduse andmebaasi kopeeritud keelealased artiklid. Märksõnastik on korrastatud keeleteaduse andmebaasi vajadusi silmas pidades. Aluseks on võetud Eesti üldine märksõnastik ja vajaduse korral lisatud märksõnu. Kõik eesti keele alased artiklid on leitavad märksõna “eesti keel” kaudu. Kirjeid on redigeeritud. Jätkub töö aastatel 1994-1998 bibliografeerimata jäänud kogumike kirjete sisestamisel.

Humanitaarteaduste andmebaasist kustutatakse juuni jooksul need keeleteaduse artiklid, mis ei käsitle keelt seoses teiste teadusaladega.

Keeleteaduse andmebaasi kontaktisik on humanitaarteaduste saali infospetsialist Signe Suursöödi Signe dot Suursoodi at nlib dot ee, tel. 630 270.

Lisainfot saab ka humanitaarteaduste saali juhatajalt Krõõt Liivakult Kroot dot Liivak at nlib dot ee, tel. 630 479.

#layout1#


 digitaalarhiiv digar