Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogu peadirektor valiti rahvusvahelise organisatsiooni juhatusse

Eelmisel nädalal selgus Rahvusvahelise Raamatukoguühingute ja -institutsioonide Liidu IFLA uus juhatus, mille liikmeks valiti teiseks kaheaastaseks ametiajaks ka Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor Tiiu Valm.

Kaheks aastaks valitud juhatuse volitused algavad käesoleva aasta augustis IFLA aastakonverentsil Oslos. Juhatusse kuuluvad: Bob McKee (Suurbritannia), Barbara J. Ford (Ameerika Ühendriigid), Shawky Salem (Egiptus) (2. korda), Zhang Xiaolin (Hiina), Gunnar Sahlin (Rootsi), Réjean Savard (Kanada), Sang-Wan Han (Korea), Adolfo Rodriguez Gallardo (Mehhiko), Vinyet Panyella (Hispaania) (2. korda), Tiiu Valm (Eesti) (2. korda).

Valimistel otsustati, et IFLA presidendiks aastail 2007-2009 saab Berliini Kesk- ja Liidumaa Raamatukogu direktor Claudia Lux, kes aastatel 2005-2007 tegutseb valitud presidendi staatuses.

IFLA on 1927. aastal loodud sõltumatu rahvusvaheline valitsusväline mittetulunduslik organisatsioon, mille eesmärk on edendada kõrgetasemeliste raamatukogu- ja infoteenuste osutamist ning selgitada nende olulist rolli ühiskonna arengus, arendada rahvusvahelist raamatukogundusalast koostööd ja kaitsta oma liikmete huve kõikjal maailmas. Eestist on IFLAs esindatud Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing, Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu ja Tallinna Ülikooli infoteaduste osakond.

Lisainfo: Tiiu Valm, Rahvusraamatukogu peadirektor, tel. 630 7600.

#layout1#

 


 digitaalarhiiv digar