Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogu korraldab esindusliku rahvusvahelise erialakonverentsi

Tänasest 23. septembrini toimub Eesti Rahvusraamatukogus ülemaailmse organisatsiooni IFLA (Rahvusvaheline Raamatukoguühingute ja -institutsioonide Liit) sektsiooni konverents Making library collections accessible locally and worldwide, mis käsitleb raamatukogudevahelise laenutuse ja dokumendiedastuse temaatikat (Interlending and Document Supply (ILDS)). Mainekas konverents on esimene IFLA egiidi all toimuv suurüritus Eestis.

Raamatukogudevaheline laenutamine (RVL) oli tähtis juba sajandeid tagasi, seda enam tänases globaliseeruvas maailmas ning infoühiskonnas, sest raamatukogudel ei õnnestu ka parima soovi korral hankida oma kogudesse kogu informatsiooni, mis ilmub ning mida tema kasutajad vajavad. Raamatukogudevahelise laenutuse ning dokumendiedastuse teenus võimaldab kasutajatel tellida vajalikku trükist või elektroonilist teavikut üle maailma. See on valdkond, mis kõige paremini peegeldab raamatukogude koostöö võimalusi ja tulemusi.

Üheksandat korda toimuvale konverentsile on kogunenud 175 infospetsialisti üle maailma, et seitsmes sessioonis arutada aktuaalsetel teemadel, jagada kogemusi ning leida võimalusi parendamaks info- ja dokumendivahetust. Meeldiv on märkida, et kaht arutelu juhivad Eesti esindajad - kogude ülemaailmset kättesaadavust Maria Luštšik Tartu Ülikooli Raamatukogust ja raamatukogudevahelise laenutuse ajalugu Kalju Tammaru Hoiuraamatukogust.

Firmade tootenäitusel on esindatud 10 välis- ja 4 Eesti firmat. Külastatakse ka teisi Tallinna raamatukogusid.

Konverentsi kohta saab teavet konverentsi veebilehelt http://www.nlib.ee/ilds.

Täiendav informatsioon:

Tiiu Valm, RRi peadirektor, tel. 630 7600

Mari Kannusaar, RRi välissuhete osakonna juhataja, tel. 630 7503, 56807503

#layout1#


 digitaalarhiiv digar