Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Näitus Eesti Kunstiakadeemia XXVIII uurimisreisist

Esmaspäeval, 10. oktoobril kell 16.00 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis Eesti Kunstiakadeemia XXVIII uurimisreisi näitus “Volga – Maa – Vägi”, kus on väljas Tšuvaššia ja Mäe-Mari ekspeditsioonil valminud etnograafilised joonistused ja kohalikku elu-olu jäädvustavad fotod. Etnograafilisele materjalile lisaks on võimalik tutvuda Mark de Fraeye fotoseeria, kunstnikepaari Sjostrõ Ivanovõ (Eve Kask & Signe Kivi) fotosarja ning dokumendikaustadega “Volga – Maa – Võim”.

EKA ekspeditsioon toimus selle aasta 9.-30. juulil dotsent Kadri Viirese juhtimisel. Reisi eesmärk oli keeleliselt erinevate, ent etnograafiliselt lähedaste mäemaride ja ülemtšuvaššide ainelise kultuuri jäädvustamine ja võrdlemine. Peale etnograafilise visuaalia kogumise oli uurimisreisi ülesanne koguda materjali ka igapäevase olme, nüüdisaegsete tavade ja tänapäevase kõrgkultuuri kohta ning saada inimestega vahetult suheldes võimalikult objektiivne pilt kohalikust kultuurist ja maailmanägemusest. Ekspeditsioonil kogutud materjalid antakse tavapäraselt pärast näituseprogrammi üle Eesti Rahva Muuseumile Tartus, kus need on avatud teadustööks.

Selleaastase ekspeditsiooni muutsid äärmiselt raskeks pingestatud suhted Mari Eli, Vene Föderatsiooni ning Eesti ja Soome vahel. Seetõttu on 2005. aasta uurimisreis ka läbi aegade ajakirjanduses kõige rohkem tähelepanu saanud. Kirjeldamaks fotodel kujutamatut olukorda, kaasneb joonistuste näitusega lisaekspositsioon ”Volga – Maa – Võim”. Kohapeal on võimalik tutvuda pressimaterjalide ja muude dokumentidega kui võimu teostamise aparatuuriga. Väljas on koopiad Tšuvaššia pressiteadetest, Vene infoagentuuride uudistest ja administratiivsetst asjaajamisest kuni miilitsaprotokollideni.

Ekspeditsioonil osalejad tänavad Eesti Kunstiakadeemiat, Kultuurkapitali, Hõimurahvaste Programmi, Eesti Üliõpilaste toetusfondi USAs ja Tallinna Linnavalitsust.

Näitus jääb avatuks 22. oktoobrini.

Lisainfo: Kadri Viires, tel. 514 0864

Lea Hein, RRi näituste osakond, tel. 630 7148


 digitaalarhiiv digar