Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Valli Lember-Bogatkina akvarellid Kuubast ja Norrast

Täna, 5. septembril kell 16.30 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu fuajees tuntud akvarellisti Valli Lember-Bogatkina näitus "Kuum Kuuba 1985 ja põhjamaine Norra 2005".

Kunstnik eksponeerib näitusel meeleolukaid reisipilte kahekümneaastatagusest reisist Kuubasse ja möödunud aastal Norrasse. Väljapanekut võib vaadata kui kunstniku reisipäeviku tõlgendust. Rännulembeline Valli Lember-Bogatkina jäädvustab oma reisimuljed esmalt joonistustena, mille põhjal valmivad akvarellieskiisid ning suuremõõtmelised valmistööd. Praegusel näitusel on väljas 25 suurt akvarelli ja paarkümmend eskiisi.

Kuuba puhul on kunstnikku paelunud lõunamaise paiga eksootika, inimeste temperament, hoogsad tantsud – kuum võlu. Norra tööd on vaoshoitumad, nendes on põhjamaist kargust ja suursugusust. Norra puhul on teda eelkõige köitnud puutumatu loodus, sellega seotud legendid, müüdid ning trollide maailm.

Valli Lember-Bogatkina on sündinud 30. oktoobril 1921. aastal. Ta on viljelnud peamiselt akvarelli, kuid illustreerinud ka lasteraamatuid. 1950. aastatel tunti teda monumentalistina (mosaiikpannood). Kunstnike Liidu liige aastast 1944.

Tema töid eksponeeritakse pidevalt nii Eestis kui ka väljaspool. Käesoleva aasta augustis avas Valli Lember-Bogatkina isiknäituse Hiinas Pekingis Jin Tai Kunstimuuseumis.

Näituse avamisel osaleb ka Eesti Vabariigi president hr. Arnold Rüütel.

Näitus jääb avatuks 15. septembrini.

Olete oodatud!

Lisainfo: Vladimir Bogatkin, tel. 5662 3069

Katrin Männi, RRi näituste osakonna juhataja, tel. 630 7150.

#layout1#


 digitaalarhiiv digar