Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Estonia katastroofis hukkunutele pühendatud rahvusvaheline sümpoosion

Homme, 27. septembril, kell 9.00-17.00 toimub Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis Estonia katastroofis hukkunutele pühendatud rahvusvaheline sümpoosion ning haruldaste fotode ja dokumentide näitus.

Külalisesinejateks on Heiwa Co. direktor, Anders Björkman, kes analüüsib rahvusvahelise uurimiskomisjoni tööd; 2000. aastal Estonia vraki juurde korraldatud ekspeditsiooni juht Gregg F. Bemis Jr., kes jagab oma kogemusi Estonia katastroofist; ajakirja Palme-Nytt toimetaja, kirjanik Sven Anér, kes räägib teemal ”Estonia autodekk – videofilm mis kadus” ning American Free Press ajakirjanik Christopher Bollyn, kes räägib ajakirjanduse rollist Estonia huku asjaolude kajastamisel. Ettekannetega esinevad samuti Saksa ajakirjanik Jutta Rabe, EV Riigikogu liige Evelyn Sepp, Rootsi parlamendi liige Lars Ångström, omasteühingu AgnEf esimees  Bertil Calamnius, mereajakirja The Seas and Ships Journal toimetuse liige Marek Blus ja omasteühingu ELA esimees Helje Kaskel.

Sümpoosioni korraldab rahvusvaheline omasteühing Estonia Protsessi Ühing (Estonia Litigation Association, ELA), mis loodi 2002. aasta juunis, kiirendamaks Estonia katastroofi küsimuse lahendamist Pariisis Nanterre´i tsiviilkohtus.

Sümpoosion ja näitus on tasuta ning kõigile avatud. Osavõtusoovist teatada e-kirjas ela_estonia at yahoo dot se.

Lisainfo: Helje Kaskel, Estonia Protsessi Ühingu esinaine, tel. 5361 3120.

#layout1#


 digitaalarhiiv digar