Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Köite- ja objektinäitus “Võileib suudlusega”

Neljapäeval, 20. oktoobril kell 17.00 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu 5. korruse galeriis köite- ja objektinäitus "Võileib suudlusega".

Näitusel on eksponeeritud retseptikogumikud, kokaraamatud ja kõik muu kulinaariaga haakuv. Kunstnikud on loonud suhteid maailma ühe kõige vanema ametiga, mis kõhtu täidab ja silmailu pakub, nimelt kokakunstiga. Paarikümne kunstniku tööd räägivad tänapäevase köite- ja nahakunsti suhtest sööki ja jooki. Näituselt leiab nii tuntud tegijate kui ka Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Kunstiakadeemia üliõpilaste töid.

Väljas on praktilisi käsiraamatuid (nt. Ida Savi "Saiad, pirukad, koogid" erisugustes kuubedes), kapsaks loetud retseptibrošüüre ja kapsakujuliseks voolitud nahkne "Kapsa raviomadused".

Tutvuda saab ka põnevate retseptidega ning naljakate söömisnõuannetega vanematest ja uuematest kokaraamatutest, mis pärit Rahvusraamatukogu varamust. Vanim kogusse kuuluv kokaraamat, mille katkendeid lugeda saame on "Köki ja Kokka Ramat, mis Rootsi kelest Eesti-ma Kele üllespandud on" aastast 1781. aastast.

Waene Jaak

Lõika saiast ehk nisuleiwast wiilakad ja määri wõid pääle, kasta piima sisse ja küpseta wõiga pruuniks. Wii lauale moosiga.

(Eesti kokk: Noorte perenaiste maiapidamise käsiraamat: Õpetus kuidas hästi odavaid ja maitsvaid söökisi valmistada võib. Haapsalu. M. Tamverk'i rmtkpl., [1914])

Rahvusraamatukogu ja Nahakunstnike Liidu ühistööna koostatud näitus jääb avatuks 2006. a. märtsini.

Olete oodatud!

Kontaktisikud: Pille Kivihall, pillekiv at hotmail dot com, tel 5193 8644

Helena Ljovkina, RRi näituste osakond, expo at nlib dot ee, tel 630 7148

#layout1#


 digitaalarhiiv digar