Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

TALLINNA II ILLUSTRATSIOONITRIENNAAL

Kolmapäeval, 1. novembril avati Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis Tallinna II illustratsioonitriennaal “Pildi jõud”. Põhinäitust peanäitusesaalis, fuajees, 5. ja 6. korruse galeriis täiendavad 6. korruse näitusesaalis eelmise triennaali peapreemia võitnud norra kunstniku Harald Nordbergi isiknäitus ning  Soome Instituudis (Harju 1)  eelmise triennaali ¾ürii liikme Matti Kota isiknäitus.

Tallinna illustratsioonitriennaal “Pildi jõud” korraldatakse iga kolme aasta järel ning see on mõeldud Läänemere äärsete riikide (Rootsi, Norra, Taani, Leedu, Läti, Poola, Saksamaa, Soome, Eesti ja Venemaa) raamatuillustraatoritele. Eesmärk on toetada eelkõige lasteraamatuillustratsiooni kui kunstiliigi säilimist ja väärtustada raamatut kui vaimse kultuuri osa. Triennaali mõtte algatasid Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kujundusgraafikute Liidu raamatugraafika sektsioon ja Eesti Rahvusraamatukogu.

Esimene triennaal toimus 2003. aastal ning selles osales 67 kunstnikku 10 riigist enam kui 200 tööga. Peapreemia võitis norra kunstnik Harald Nordberg, auhinnaks oli Piret Mildebergi skulptuur “Muusa” ning kaasnes võimalus korraldada järgmise triennaali ajal oma isiknäitus. Rahvusvaheline ¾ürii andis välja ka 10 võrdset diplomit. Kõik osalenud kunstnikud said lisaks kataloogile kingituseks eksliibrise, mille valmistas Mare Hunt.

Avatav teine triennaal on veelgi suurejoonelisem. Kunstnike arv on küll sama, kuid töid ja raamatuid eksponeeritakse enam ning põhinäitusega kaasnevad väiksemad ekspositsioonid.

®üriisse kuuluvad Jaan Tammsaar ja Piret Niinepuu-Kiik Eestist, Harald Nordberg Norrast, Ilon Wikland Rootsist, Kirill Chelushkin Venemaalt ja Steffen Larsen Taanist. Selle triennaali eksliibrise on teinud Made Balbat.

Kuigi antakse välja nii peapreemia kui ka diplomid, on kõik triennaalil esinevad kunstnikud väga head. Eesmärk pole neid panna kuidagimoodi järjekorda, vaid tutvustada meie inimestele Läänemerd ümbritsevate riikide parimate illustraatorite originaale ning võimaldada kunstnikele kolleegide ja nende töödega tutvumist.


Triennaali Eesti ekspositsioon hakkab ringlema rändnäitusena Eestis ja välisriikides aastani 2009. Näitusega kaasneb kataloog, triennaali preemiate nimekirja lisandub sel aastal Kunstnike Liidu audiplom, Eesti Post tähistab triennaali avapäeva eripitsatilise postkaardiga. Näituse virtuaalkataloogi on võimalik vaadata Eesti Rahvusraamatukogu kodulehel .


Olete oodatud!

 

Täiendav informatsioon:
RRi näituse osakonna juhataja Katrin Männi, tel. 630 7150, 5680 7150.

 

 

Urve Pals
RRi avalike suhete osakonna juhataja, tel. 630 7260


 digitaalarhiiv digar