Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Inimnäoline islam nüüd ka pealinnas

Kolmapäeval, 11. jaanuaril kell 17.00 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis Eesti Rahva Muuseumi fotonäitus “Inimnäoline islam”. Näha saab peamiselt viimastel aastatel paarikümne Eesti ränduri-harrastusfotograafi tehtud pilte. Fotosid on 40 riigist või piirkonnast, kus muslimid moodustavad suurema osa elanikest. Näituse panid kokku Leida Lepik, Jaanus Plaat ja Tiit Pruuli.

Lisaks islami usku kajastavatele piltidele on autorid suurt tähelepanu pööranud ka muslimite igapäevaelule ja portreedele, püüdes nii avada islami maailma tavainimese seisukohast. “Meie taotluseks on püüd aidata kummutada neid vääriti mõistmisi, mis on levimas islami usu ja muslimite kohta tänases “terrorismivastasesse sõtta” haaratud läänemaailmas,” räägib Jaanus Plaat. “Oma näitusega tahame aidata islami maailma mõista.”

Mitmes islamiriigis ei kuulu elusobjektide fotografeerimine hea tava juurde, paljudes võib aga elutute objektide pildistamine vanglasse viia. Nii mõnigi siinsete fotode autoreist on oma rumaluses emba-kumba kogenud. Tiit Pruuli sõnul ongi selle näituse üks eesmärke aidata neid, kes ise sama teed käivad. Nii neid, kes rändavad seljakott seljas, kui ka neid, kes teevad seda vaid unistustes.

Fotodele lisaks ilmestavad väljapanekut filmid.

Näitusega kaasneb raamat "Inimnäoline islam", mille kaante vahel saab enamiku näituse fotodest koos hariva tekstiga koju kaasa osta. Raamatu ning näitusetekstide autorid on Jaanus Plaat, Tiit Pruuli ja Jaan Tätte.

Seni on väljapanekut eksponeeritud Eesti Rahva Muuseumis ja Narva Muuseumis.

Näitus jääb avatuks 4. veebruarini.

Lisainfo: Tiit Pruuli, tel. 509 0998

Helena Ljovkina, RRi näituste osakond, tel. 630 7148.

#layout1#


 digitaalarhiiv digar