Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Esitletakse elektroonilist väljaannet „Eesti Trükise Punane Raamat 1535-1850”

Teisipäeval, 24. jaanuaril kell 11.00 toimub Eesti Rahvusraamatukogu kuppelsaalis elektroonilise väljaande „Eesti Trükise Punane Raamat 1535-1850“ esitlus. CD-l kirjastatud ja online versioonina esitletav Punane Raamat on valminud UNESCO ja Kultuuriministeeriumi rahastamise toel.

„Eesti Trükise Punase Raamat 1535-1850“ on osa pikaajalisest rahvusmälu säilitamise alasest teadusraamatukogude ühisprojektist THULE (1998-2006). Punase Raamatu valmimisele on kaasa aidanud Eesti Rahvusraamatukogu, Kirjandusmuuseumi Arhiivraamatukogu, Tartu Ülikooli Raamatukogu, Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu, Tallinna Linnaarhiiv, Eesti Ajalooarhiiv, Läänemaa Muuseum, Ennistuskoda Kanut ja hr. Vallo Raun.

Punase Raamatu nimekirjas on 413 eestikeelset raamatut. Andmebaasi koostamise aluseks on Eesti retrospektiivse rahvusbibliograafia Eesti raamat 1525–1850 (Tallinn, 2000). Raamatud on nimekirja valitud trükiste kultuuriloolise väärtuse, leidumuse ja nende seisundi järgi.

Trükise lühikirjele on lisatud viide registratsiooninumbrile rahvusbibliograafias. Iga trükise juures on märgitud teadaolev leidumus koos märkusega defektsete eksemplaride ning olemasolevate koopiate ja nende asukoha kohta. Leidumusandmetele järgneb lühike kultuurilooline iseloomustus ning trükise ühe eksemplari seisundi üldhinnang koos fotodokumentatsiooniga. Eesti mäluasutustes leiduvatest trükistest annab hea ettekujutuse kirjeldusele lisatud tiitellehe ja välisilme digiteeritud kujutis.

Esitlus toimub seminarina, kus käsitletakse Punase Raamatu kontseptsiooni ja selle olulisust rahvusmälu säilitamisel arhiivides, muuseumides ja raamatukogudes.

Seminari kava leiate Rahvusraamatukogu kodulehel http://www.nlib.ee/36562

Lisainfo: Anton Pärn, EV Kultuuriministeeriumi asekantsler, tel. 628 2210, anton dot parn at kul dot ee

Mari Siiner, Eesti Rahvusraamatukogu säilitus- ja ennistusosakonna juhataja, tel. 630 7245, Mari dot Siiner at nlib dot ee

#layout1#


 digitaalarhiiv digar