Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus Linda Markuse piltide ja eksliibriste näitus

Esmaspäeval, 20. veebruaril kell 16.00 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse galeriis Linda Markuse isiknäitus. Eksponeeritud on nii vesitrükitehnikas tehtud pildid kui ka eksliibrised.

Linda Markus on sündinud 5. aprillil 1922. aastal, 1937. a. katkesid ta kunstiõpingud Tartus Pallases. 1966. a. lõpetas Tartu Kunstimuuseumi kujutava kunsti kaugõppekursused graafiku diplomiga, mille järel töötas kunstiõpetajana Valga I Keskkoolis ja Hummuli koolis. Pidevalt on ta juhendanud ka kunstihuvilisi.

Ilmar Ojalo Kunstnike Liidust on tema loomingu kohta kirjutanud: “Uus täht graafika maailmas. Ainulaadne, fantaasiarikas” ja kirjakunstnik Villu Toots: ”Väga ilus on, isikupärane, kordumatu monotüüpiatehnika. Üllatavalt omapärane koloriidilt ja motiividelt, see on suure loomingulise jõuga meistri töö.”

2001. a. ilmus Linda Markuse 80 värvilist pilti sisaldav kunstialbum “Vesitrükk”. Kunstniku eksliibriseid, mis on valminud ajavahemikul 1962-2004, on eksponeeritud kokku 21 näitusel. Raamat “Eksliibris” on ilmunud aastatel 1997 ja 1998.

Kunstnikul on olnud 80 näitust Eestis (Tallinnas, Tartus, Võrus, Elvas, Kuressaares, Otepääl, Tõrvas, Põltsamaal, Linnakülas, Väimelas, Tsirguliinas, Hummulis ja Valgas) ning 14 näitust välisriigis (Venemaal, Jaapanis, Saksamaal, Poolas, Prantsusmaal, Rootsis, Lätis).

Linda Markust on teenete eest kunstivallas autasustatud Valgetähe IV klassi ordeniga.

Näitus jääb avatuks 11. märtsini.

Olete oodatud!

Lisainfo: Helena Ljovkina, RRi näituste osakond, tel. 630 7148.

#layout1#


 digitaalarhiiv digar