Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Euroopa rahvusraamatukogude andmekogud ühe otsingu kaugusel

Euroopa rahvusraamatukogude andmekogud on koondatud ühtsesse veebiportaali The European Library / Euroopa Raamatukogu, millega Eesti Rahvusraamatukogu liitus Euroopa Komisjoni projekti TEL-ME-MOR raames 2006. aasta algul.

Euroopa Raamatukogu on veebiportaal, kus antakse ülevaade 43 Euroopa riigi rahvusraamatukogu ajaloo, kollektsioonide, kasutamistingimuste jms. kohta. Portaali vahendusel tutvustatakse ka rahvusraamatukogudes leiduvaid haruldusi.

Uue teenusena võimaldatakse teha ühisotsingut Euroopa 15 rahvusraamatukogu (Austria, Eesti, Hollandi, Horvaatia, Itaalia, Läti, Portugali, Prantsusmaa, Soome, Saksamaa, Serbia, Sloveenia, Suurbritannia, Šveitsi, Taani) digitaalsetes ja bibliograafilistes andmekogudes. 5 aasta jooksul soovitakse kättesaadavaks teha 45 rahvusraamatukogu andmekogud.

Euroopa Raamatukogu on kasutajatele kättesaadav kõigis liitunud riikide keeltes. Eesti Rahvusraamatukogu andmekogudest liidetakse teenusega kevadel elektronkataloog ESTER ja digitaalne arhiiv DIGAR ning aasta lõpus artiklite bibliograafiline koondandmebaas ISE ja õiguskirjanduse andmebaas BIE.

Euroopa Raamatukogu korraldab perioodiliselt kasutajaküsitlusi, et teada saada, milliseid teenuse aspekte tõhustada ja arendada. 14. veebruaril algavas küsitluses saavad osaleda ka kasutajad Eestist, et vastata küsimustele portaali struktuuri, andmekogude valiku põhimõtete ja otsingu kohta. Eestikeelne küsimustik on aadressil www.irn-research.com/EuroLib/europeanlibrary2_estonian.htm.

Täiendav teave:

Rahvusraamatukogu raamatukogusüsteemi peaspetsialist Riin Olonen, tel. 630 7189, 5680 7189

projekti TEL-ME-MOR projektijuht Toomas Schvak, tel. 630 7437

#layout1#


 digitaalarhiiv digar