Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus saab Eesti riiklikke teenetemärke näha ka märtsis

Näitus “Eesti riiklikud teenetemärgid. 70 aastat Eesti riiklike teenetemärkide esimese seaduse vastuvõtmisest” Rahvusraamatukogu harulduste kogu näitusesaalis jääb avatuks 27. märtsini.

Lisaks riiklikele teenetemärkidele saab näitusel tutvuda haruldaste fotodega Riigivapi teenetemärgi ketist, mis asub Moskvas, ning Vabadusristist, mis anti Verduni linnale Prantsusmaal. Välja on pandud kunstnik Paul Luhteina kavandid, mille alusel valmistati esimesed Riigivapi ja Valgetähe teenetemärgid.

Näitusel on avaldatud statistiline ülevaade riiklike teenetemärkide andmisest Eestis iseseisvuse taastamise järgsel perioodil, saab vaadata videot teenetemärkide valmistamisest ja tänavaküsitlusest, millest selgub, kui palju teab tavakodanik Eesti riiklikest teenetemärkidest.

Sel aastal möödub 70 aastat esimese Eesti riiklike teenetemärkide seaduse vastuvõtmisest ning Riigivapi ja Valgetähe teenetemärgi asutamisest, ühtlasi täitub kümme aastat kehtiva teenetemärkide seaduse vastuvõtmisest.

Rahvusraamatukogu ja Riigikantselei ühistööna valminud näitus toimub juba kümnendat korda, mille puhul on eksponeeritud väike väljapanek fotodest "10 aastat Eesti riiklikke teenetemärke Rahvusraamatukogus".

Olete oodatud!

Täiendav info:

Lea Hein (RRi näituste osakond), tel. 630 7148

Kalev Uustalu (Riigikantselei), tel. 693 5283

Ekskursioonide tellimine: Ivo Manfred Rebane (Riigikantselei), tel. 693 5685

#layout1#


 digitaalarhiiv digar