Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus räägitakse Põhjamaade uudiskirjandusest

Neljapäeval, 28. septembril kell 17.00 on Rahvusraamatukogu Põhjamaade saalis kirjandusõhtute sarja “Tagatoa jutud” avaõhtu.

Räägitakse Põhjamaade kirjanduse osatähtsusest ja esitletakse kirjastuses Eesti Raamat 2006. a ilmunud uudiskirjandust, toimub arutelu.

Vaatluse all on soome kirjaniku Daniel Katzi romaan “Paadisild triivib merele”, soomerootsi kirjaniku Lars Sundi romaan “Eriku raamat” ja norra kirjaniku Karin Fossumi romaan “Öö vastu 4. novembrit”.

Daniel Katz (1938) on juudi päritolu soome kirjanik, kes on pälvinud mitu kirjandusauhinda. Eesti keeles on temalt varem ilmunud romaanid “Saksa sigakoer” ja “Kui vanaisa Soome suusatas”. Romaani “Paadisild triivib merele” on tõlkinud Kalle Kurg.

Soomerootsi kirjaniku Lars Sundi (1953) romaan “Eriku raamat” on samuti saanud hulgaliselt auhindu, sealhulgas Soome 2004. a kirjandusauhinna. Eesti keelde on teose tõlkinud Tõnis Arnover. See on kolmas raamat triloogiast, mille avaromaan “Colorado Avenue” ilmus 1991. a ning “Külakaupmehe poeg” 1997. a.

Norra kirjanik Karin Fossum (1954) on tuntud eeskätt psühholoogiliselt pingestatud kriminaalromaanide autorina. Aasta lõpul ilmuva romaani “Öö vastu 4. novembrit” on tõlkinud Eha Vain.

Raamatuid tutvustavad kirjanik Kalle Kurg, kirjanik ja kirjastuse Eesti Raamat peatoimetaja Rein Põder, tõlkija Eha Vain ja kirjandusteadlane Maire Liivamets. Tekste esitavad Variuse näitlejad.

 
Kirjandusõhtute sari toimub koostöös Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindusega Eestis.

Kõik huvilised on oodatud!
Lisainfo: Põhjamaade saali juhataja Külli Ummerilt
Kylli.Ummer@nlib.ee, tel. 630 7134.


 digitaalarhiiv digar