Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus on väljas Estonia teatri ajalugu plakatitel

Esmaspäeval, 11. septembril kell 14 avatakse Eesti Rahvusraamatukogus näitus "Estonia teater 100. Plakat ja raamat", mis annab ülevaate sellest, kuidas on teater etendusi tutvustanud saja-aastase ajaloo jooksul.

Koostajate hinnangul pole tegu ainult teatriajaloo näitusega, eelkõige on see plakatinäitus. Teatri algusaegadest on järele jäänud üpris vähe, näiteks ei saa näha müürilehte uue maja avamisest 1913. aastal. Eelmise sajandi 40ndate aastate lõpust võib leida mõned kunstniku kujundatud plakatid, aga enamasti eraldavad müürilehti üksteisest vaid sõnad paberil. Kunstilisest kujundusest saab tõsisemalt rääkida alates 1960. aastatest. Uuemad plakatid on lisaks infole lähtunud aina enam silmailust.

Plakateile on täienduseks raamatuväljapanek, mis hõlmab kõige olulisemaid trükiseid Estonia teatri ja selle tegijate kohta läbi aegade.
Väljapaneku on koostanud Mare Mauer, Merike Saarepera, Kirsten Simmo ja Seidi Raid ning kujundanud Tiiu Laur.

Näitus "Estonia teater 100. Plakat ja raamat" valmis  Rahvusooper Estonia, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ja Eesti Rahvusraamatukogu koostööna ning on osa Estonia teatri 100. sünnipäeva tähistamisest.
Väljapanek on avatud 11.–30. septembrini Eesti Rahvusraamatukogus.


Kontakt:

Kadri Valner
Rahvusooper Estonia/Estonian National Opera
Kommunikatsioonijuht
tel 6831 284
fax  6831 299
GSM 52 88 104
www.opera.ee


Martha-Beryl Grauberg,
RRi avalike suhete spetsialist, tel 630 7260
 digitaalarhiiv digar