Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Kalli Kalde “Pildid albumist” Rahvusraamatukogus

Reedel, 13. oktoobril kell 17.00 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu fuajees maalinäitus "Pildid albumist", kus on väljas valik Kalli Kalde õlimaale aastatest 1996-2006.

Kunstnik ise nimetab oma maale vaikeludeks. Ta ei püüa töödes osutada ühiskonna valupunktidele, vaid maalib seda, mis talle armas. Seega on maalid justkui pildid vanast fotoalbumist.

1967. a. Tartus sündinud Kalli Kalde lõpetas Tartu Kunstikooli ning Tallinna Pedagoogilise Instituudi joonistamise, joonestamise ja tööõpetuse õpetajana ning õpetab nüüd joonistamist ja graafikat Tartu Kunstikoolis ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis. Aastast 1995 on ta Tartu Kunstnike Liidu liige.

Ta on tegelnud mitme kunstialaga nagu maal, graafika, keraamika, fotograafia ja ruumikujundus ega jää enda sõnul ka edaspidi vaid ühe tehnika juurde. Kaili Kaldele meeldib kõiges kunsti näha, kõige südamelähedasem on talle aga läbi aastate olnud lõuendile maalimine.

“Maalikunst sündis lõunamaises päikesepaistes ja soojuses. Värvidega mängimise kunst ei saanudki sündida külmal põhjamaal, kus valgust jagub vaevalt pooleks aastaringiks. Maalimine nõuab intensiivset valgust ja jõudeaega. Minul on rohkem jõudeaega just talvel, kui õues on pime ja külm,” räägib Kaili Kalde.

Näitus jääb avatuks 26. oktoobrini.

 
Lisainfo: Kalli Kalde, tel. 554 3922, kaldek at art dot tartu dot ee,
             Maire Uusen, RRi näituste osakonna projektijuht, tel. 630 7148.


Martha-Beryl Grauberg
RRi avalike suhete spetsialist, tel. 630 7260

 


 digitaalarhiiv digar