Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Harrastusfilmifestival Rahvusraamatukogus

Laupäeval, 21. oktoobril kella 10–18 näidatakse Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis IV rahvusvahelise harrastusfilmide festivali “Tallinn 2006” valikkava ning jagatakse parimatele filmidele auhindu.

Filmifestival loodi kolme aasta eest eesmärgiga näidata maailmatasemel harrastusfilme, et siinsed filmihuvilised saaksid enda töid nendega võrrelda ning eeskuju võtta.

Tänavune festival kujuneb varasematest ulatuslikumaks. Kui möödunud aastal osales 127 filmi 22 riigist, siis seekord on kavas 165 tõsielu-, mängu- ja animafilmi 25 riigist. Peale Eesti filmide on esindatud Austria, Hispaania, Hollandi, Iraani, Itaalia, Leedu, Luksemburgi, Läti, Norra, Rootsi, Saksamaa, Soome, Saksamaa, Suurbritannia, Šveitsi jt maade harrastusfilmid. Muu hulgas saab näha ka Rahvusvahelise Filmiamatööride Liidu UNICA festivalidel ja teistel rahvusvahelistel festivalidel auhinnatud töid. Osalevad ka kuni 18aastaste autorite ja filmiüliõpilaste teosed.

Tänapäeva harrastusfilmi iseloomustab kõrge tase ja originaalne lähenemine, sageli võistlevad asjaarmastajate vändatud filmid erinevatel festivalidel kõrvuti professionaalsete filmitegijate loominguga.

Kutsume kõiki filmihuvilisi ja ajakirjanikke Eesti Rahvusraamatukokku filme vaatama! Võõrkeelsetel filmidel sünkroontõlge.

Sissepääs tasuta.

Lisainfo: Jaak Järvine, Eesti Filmiamatööride Liit, tel 648 4974, GSM 5592 4240, jaak.jarvine@mail.ee.


Martha-Beryl Grauberg
RRi avalike suhete spetsialist, tel 630 7260


 digitaalarhiiv digar