Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Valli Lember–Bogatkina looming Eesti Rahvusraamatukogus

Esmaspäeval, 11. detsembril kell 17 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis Valli Lember–Bogatkina ülevaatenäitus “Visioonid” ning esitletakse kunstniku äsja ilmunud raamatut “Nii see oli”.

Valli Lember–Bogatkina (sünd. 30. okt 1921) on 1944. aastast Kunstnike Liidu liige. Hilisemas loomingus on ta viljelnud peamiselt akvarelli ja illustreerinud lasteraamatuid, kuid 1950. aastatel tunti teda monumentalistina. Kunstniku lemmikteemad on Eesti loodus ja inimesed. Näitusel näeb hulgaliselt töid tema kirevatest, erutavatest, mitmekülgsetest, põnevatest ning kogu maailma hõlmavatest matkadest ja reisidest. 85. sünnipäeva puhul on tal olnud näitusi üle kogu Eesti.

Näitusel “Visioon” on Valli Lember–Bogatkina looming 1940ndatest aastatest tänaseni. Eksponeeritud on stiilid, mida kunstnik valdab ja on enda väljendamiseks aastate jooksul kasutanud. Esmakordselt saab näha klaasimaali „Eesti laul” (1947) ja klaasmosaiiki ”Suurvanema valimine” (1948).

Raamatus “Nii see oli” jutustab Valli Lember–Bogatkina matkadest ja kohtumistest eri maailmanurkades. Suurim abi raamatu koostamisel on olnud matkapäevikuist, kuhu ta on nähtu ja läbielatu jäädvustanud. Teoses on ka üle 100 värvilise repro kunstniku töödest.

Näitus on avatud 6. jaanuarini 2007.

Lisainfo: Maire Uusen, RRi näituste osakond, tel 630 7148, e-post: expo at nlib dot ee.

Martha-Beryl Grauberg, RRi avalike suhete spetsialist, tel 630 7260


 digitaalarhiiv digar