Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Saksa autorite filmiõhtu Eesti Rahvusraamatukogus

Neljapäeval, 25. jaanuaril kell 18 algab Eesti Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis Saksamaa re¾issööride filmiõhtu. Üritust korraldavad PÖFF ja Eesti Rahvusraamatukogu Saksa saal ning toetab Saksamaa Liitvabariigi suursaatkond.

Kavas on Fatih Akini lühifilmid “Sensin...Du bist es!” ja “Weed” autori filmiõpingute ajast. Samuti Werner Hertzogi „Ten Thousand Years Older“ ja Volker Schlöndorffi „The Enlightenment“, mõlemad kogumikust “Kümme minutit vanem”, kus tuntud filmitegijatel paluti kümne minuti jooksul jutustada aja tähendusest nende jaoks.
 
Just Filmi 2006. aasta parima noortefilm “Die Wolke” Gregor Schnitzerilt räägib õnnetusest Kagu-Frankfurtis asuvas tuumaenergiajaamas, mis šokeerib tervet Saksamaad. Kõik jaama lähedal elavad inimesed puutuvad kokku radioaktiivse kiirgusega ning lühikese aja jooksul sureb 38 000 inimest. Uudne ja huvitav on siin noortefilmi kohtumine katastroofifilmiga.
 
Kell 21.10–22.00 on kavas animafilmide eriprogramm.
 
Avakõnes arutleb Tiina Lokk teemal “Vanad ja väärikad, noored ja tegusad”. Filmid on saksa keeles, inglise- või eestikeelsete subtiitritega. Sissepääs tasuta.
 
 
Lisainfo: Leili Naan, RRi Saksa, Šveitsi ja Austria saali juhataja, 630 7360, leili dot naan at nlib dot ee.
 
 
Martha-Beryl Grauberg
RRi avalike suhete spetsialist
tel 630 7260


 digitaalarhiiv digar