Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus näitus juudi rahva ajaloost

Esmaspäeval, 29. jaanuaril kell 17 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis holokaustiteemaline näitus ”Exodus – juudi rahva ajalugu”.

Tegemist on Põhjamaade suurima näitusega holokaustist. Avamisel võtavad sõna Shemi Tzur, Iisraeli suursaadik Soomes ja Eestis ning Aino Lepik von Wiren, Eesti suursaadik Iisraelis, sõnavõttudega esinevad ka pearabi Shmuel Kot ja piiskop Einar Soone. Näituse avamisele pääseb kutsetega.

Näituse autor Jorma K. Ahonen on Soomes kogunud ligi 20 aastat juudi rahva ajaloo- ja holokaustiteemalisi trükiseid, fotosid ja esemeid. Näitusel on üle 500 postkaardi, umbes sada kirja, hulgaliselt kaarte, dokumente ning esemeid kontsentratsioonilaagritest ja Iisraelist. Varem Helsingi toomkirikus ning mitmel pool mujal Soomes ning teistes põhjamaades eksponeeritud näitus edastab karmi reaalsuse, mis sai osaks juudi rahvale aastatel 1933–1945.

Näituse toob Eestisse Jeruusalemma Rahvusvahelise Kristliku Suursaatkonna Eesti osakond koostöös Eesti Juudi Kogukonnaga.

Näitus jääb avatuks 10. veebruarini.

Lisainfo:
Peeter Võsu, GSM 505 9935, pvosu at online dot ee,
Lea Hein, RRi näituste osakond, tel 630 7148, expo at nlib dot ee.


Martha-Beryl Grauberg
RRi avalike suhete spetsialist
tel 630 7260


 digitaalarhiiv digar