Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Disainiaastale pühendatud köitekunstinäitus rahvusraamatukogus

Reedel, 26. jaanuaril kell 16 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu 5. korruse trepigaleriis disainiaastale pühendatud köitekunstinäitus “Draamat”, kus uuritakse disaini ja köitekunsti seoseid.

Näitusel esinevad 17 köitekunstnikku – 8 Eesti Kunstiakadeemia ja 9 Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengit, kes püüavad selgitada, milline näeb välja disainraamat või disainitud raamat. Näitusel eksponeeritud tööd on kõik valgete, värviliste või isevalmistatud paberist lehtedega raamatud, mitte trükitud tekstidega teosed. Kasutatud materjalide valik on lai, hõlmates paberit ja pappi, nahka, puitu, kilet, kangast, metalli jpm.

Köitekunstnike sõnul peab disainraamat mõjuma värskelt ja esteetiliselt, tekitades huvi ja sümpaatiat raamatu kui inimese parima sõbra vastu. See võib olla midagi hästi käepärast, aga köite- ja nahakunstile omaselt töömahukat. See võib olla uudse ja moodsa vormiga raamat, mille väärtust praktiline kasutatavus ei määragi. See võib ka olla bukett paberilehti, mida saab toota hulgi ja mõõdukate kulutustega, ent mis poeletil ligi tõmbab, ostma kutsub ja ühtlasi ka silmale puhkust ja rõõmu pakub.

Näitus jääb avatuks 23. veebruarini.

 
Lisainfo:

Maarja Undusk, tel 524 8246.
Lea Hein, RRi näituste osakond, tel 630 7148, expo at nlib dot ee

 
Martha-Beryl Grauberg
RRi avalike suhete spetsialist
tel 630 7260


 digitaalarhiiv digar