Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

2006. aasta kauneimad raamatud selgunud

Neljapäeval, 1. veebruaril kell 15 avatakse Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis 2006. aasta 25 kauneima Eesti raamatu ja 5 kauneima Eesti lasteraamatu konkursi võidutööde näitus ning antakse kätte diplomid.

Kauneimate raamatute konkursiga väärtustatakse raamatuid kui vaimse kultuuri nähtust, pööratakse tähelepanu nende välisele ilmele ning tunnustatakse Eesti raamatumeistrite professionaalset tööd. Samaaegselt 25 kauneima raamatuga valiti 5 kauneimat lasteraamatut, tunnustamaks Eesti illustraatorite tööd.

Konkursi korraldasid Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kirjastuste Liit ja Eesti Vabagraafikute Ühendus. ®ürii tööd juhtis Tiina Tammetalu (Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kunstnike Liit), lasteraamatute konkursi ¾üriid Viive Noor (Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kunstnike Liit).

Konkureerisid 68 kirjastuse 143 teost ning 34 lasteraamatut 17 kirjastuselt, mis välja antud aastal 2006 ning mille kujundanud ja illustreerinud eesti kunstnikud. Raamatute hindamisel arvestati sisu sobivust kujundusega, kujunduse ja illustratsiooni taset, materjale ja trükitehnilist teostust. Valitud raamatuid pingeritta ei seatud, need on ühtviisi kaunid.

Konkursi tulemused avaldatakse 1. veebruaril kell 15 lisaks avamisele ka Rahvusraamatukogu kodulehel www.nlib.ee. Koostöös trükikodadega Printon ja Revaprint ning paberifirmaga MAP Eesti AS ilmub raamatute kataloog.

Neljandat aastat annab Rahvusraamatukogu välja eripreemia Kuldraamat. Paberifirma MAP tunnustab eripreemiaga kaunimat nende paberile trükitud teost.

Võitnud trükised osalevad maailma kauneimate raamatute konkursil Leipzigis, samuti eksponeeritakse valikut Frankfurdi, Göteborgi ja Balti raamatumessil. Eesti Rahvusraamatukogu koostab 2006. aasta kauneimatest raamatutest rändnäituse.

Samaaegselt kauneimate raamatute näitusega on Rahvusraamatukogus võimalik tutvuda ka Eesti Kirjastuste Liidu liikmete 2006. aastal enim müüdud raamatutega. Näitused on avatud 22. veebruarini.

Olete oodatud!

Täiendav info: ¾ürii esimees Tiina Tammetalu, tel. 5691 8291 ja RRi turundusjuht Triin Soone, tel. 630 7271, 5680 7271

Urve Pals

RRi avalike suhete osakonna juhataja, tel. 630 7260


 digitaalarhiiv digar