Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Eesti riiklikud teenetemärgid Rahvusraamatukogus

Täna kell 16 avatakse Rahvusraamatukogu harulduste kogu näitusesaalis Eesti Rahvusraamatukogu ja Riigikantselei traditsiooniline koostöönäitus “Eesti riiklikud teenetemärgid”.

5. detsembril 1996 kirjutasid riigisekretär Uno Veering ja Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor Ivi Eenmaa alla riiklike teenetemärkide hoiulepingule, millega sätestati märkide näidiseksemplaride hoiustamine Eesti Rahvusraamatukogus. Nimetatud lepinguga pandi alus ka regulaarsele näitustesarjale "Eesti riiklikud teenetemärgid", mida koostöös Riigikantseleiga eksponeeritakse Rahvusraamatukogu harulduste kogu saalis traditsiooniliselt iga aasta veebruaris, mil Eesti Vabariik tähistab oma sünnipäeva.

Näitusel on kõik Eesti Vabariigis taastatud ja antavad teenetemärgid: Riigivapi, Valgetähe, Kotkaristi, Punase Risti ja Maarjamaa Risti teenetemärgid, kuid ka Vabadusrist, mille andmine lõpetati 1925. aastal. Teenetemärkidest on kõige uuem Eesti taasiseseisvumise aegne Maarjamaa Rist, mis asutati president Lennart Meri algatusel teenetemärkide seaduse muutmise seadusega 16. mail 1995. Näitusega kaasneb väljapanek, mis tutvustab teenetemärkide ajalugu ja tänapäeva dokumentide, fotode ja raamatute abil.

Näitus on avatud veebruari lõpuni. Riigikantseleist on võimalik tellida ekskursiooni näitusel.

 

Lisainfo:
Gert Uiboaed, Riigikantselei sümboolikanõunik, tel 693 5683, Gert dot Uiboaed at riigikantselei dot ee.
Lea Hein, RRi näituste osakond, tel 630 7148, expo at nlib dot ee.


Martha-Beryl Grauberg
RRi avalike suhete spetsialist
tel 630 7260


 digitaalarhiiv digar