Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

2006. aasta kauneimad raamatud pärjatud

1. veebruaril kell 15 avati Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis 2006. aasta 25 kauneima Eesti raamatu ja 5 kauneima Eesti lasteraamatu konkursi võidutööde näitus ning anti kätte diplomid.

Konkursi korraldasid Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kirjastuste Liit ja Eesti Vabagraafikute Ühendus. ®ürii tööd juhtis Tiina Tammetalu (Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kunstnike Liit), lasteraamatute konkursi ¾üriid Viive Noor (Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kunstnike Liit).
Konkureerisid 143 teost 68 kirjastuselt ning 34 lasteraamatut 17 kirjastuselt, mis välja antud aastal 2006 ning mille kujundanud ja illustreerinud eesti kunstnikud. Raamatute hindamisel arvestati sisu sobivust kujundusega, kujunduse ja illustratsiooni taset, materjale ja trükitehnilist teostust. Valitud raamatuid pingeritta ei seatud, need on ühtviisi kaunid.Neljandat aastat andis Rahvusraamatukogu välja eripreemia Kuldraamat, mille tänavu pälvisid Tiit Jürna Mai Levini raamatu “Ühest sajandist teise. Kristjan ja Paul Raud” kujundamise ning Juss Piho lasteraamatu “Suurtelt väikestele” illustreerimise eest.
Paberifirma MAP tunnustas eripreemiaga kauneimaid nende paberil trükitud raamatuid:
SUBBI. OLEV SUBBI MAALID
Kujundanud Tiit Jürna
Kirjastanud Sperare
Trükkinud Printon
Paber: Arctic the Volume

Mai Levin ÜHEST SAJANDIST TEISE. KRISTJAN JA PAUL RAUD
Kujundanud Tiit Jürna
Kirjastanud Eesti Kunstimuuseum
Trükkinud Printon
Paber: Arctic the Volume


JOINT SPACE
Kujundanud Enno Piir
Kirjastanud Positium
Trükkinud Pakett
Paber: Munken Pure

Konkursi tulemused on avaldatud Rahvusraamatukogu kodulehel www.nlib.ee. Koostöös trükikodadega Printon ja Revaprint ning paberifirmaga MAP Eesti AS ilmus raamatute kataloog.

Võitnud trükised osalevad maailma kauneimate raamatute konkursil Leipzigis, samuti eksponeeritakse valikut Frankfurdi, Göteborgi ja Balti raamatumessil. Eesti Rahvusraamatukogu koostab 2006. aasta kauneimatest raamatutest rändnäituse.

Koos kauneimate raamatutega on Rahvusraamatukogus võimalik tutvuda ka Eesti Kirjastuste Liidu liikmete 2006. aastal enim müüdud trükistega. Näitused on avatud 22. veebruarini.


Täiendav info: ¾ürii esimees Tiina Tammetalu, tel. 5691 8291 ja RRi turundusjuht Triin Soone, tel. 630 7271, 5680 7271

 

Urve Pals
RRi avalike suhete osakonna juhataja, tel. 630 7260


 digitaalarhiiv digar