Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Eesti Rahvusraamatukogus infopäev määratlemata kodakondsusega isikute rändevõimalustest Schengeni õigusruumis

Neljapäeval, 15. veebruaril kella 14–16 toimuval infopäeval antakse ülevaate määratlemata kodakondsusega isikute reisimisvõimalustest ning pikaajaliste elanike liikumisõigustest Schengeni õigusruumis.

Teemat tutvustavad ja küsimustele vastavad Siseministeeriumi kodakondsus- ja migratsioonipoliitika osakonna nõunik Ele Russak, sama osakonna peaspetsialist Jane Ester, Välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor Jaanus Kirikmäe ja Schengeni büroo direktor Gaida Rattus.

Viisavaba reisimisvõimalus avanes jaanuarist Euroopa Liidu liikmesriigis elavatele kodakondsuseta (sh määratlemata kodakondsusega) isikutele, kes elavad seaduslikult liikmesriigis. Eesti liitumisel Schengeni õigusruumiga laieneb viisavaba reisimisõigus kõikidele kolmandate riikide kodanikele, kellel on liikmesriigi elamisluba. Selgitame, millised on liikumisõigusele kehtestatud erisused võrreldes pikaajaliste elanike ning Euroopa Liidu kodanikega.

Tasuta infopäeval saab osaleda:

1)  Rahvusraamatukogu kuppelsaalis (Tõnismägi 2, Tallinn). Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine telefonil 630 7441 või edir at nlib dot ee.

2)  helistades tasuta euroinfo telefonile 800 3330. Helistajate teemakohased kõned suunatakse infopäevale kella 15–16.

Infopäeva korraldavad Rahvusraamatukogu Euroopa Liidu infokeskus ja Europe Direct Tallinna infopunkt.

Lisainfo: Õnne Mets, euroinfo telefoni projektijuht ning Li Lind, Europe Direct Tallinna infopunkti projektijuht, tel 630 7441.Martha-Beryl Grauberg
avalike suhete spetsialist, tel. 630 7260


 digitaalarhiiv digar