Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Eesti Rahvusraamatukogu suleb kolmeks nädalaks uksed

Eesti Rahvusraamatukogu on 9.–29. juulini seoses remonditöödega suletud. Avatuks jääb tööpäeviti kella 12–19 Endla tänava ajalehe- ja internetisaal. Lisaks esmaspäevast reedeni kella 10–15 väljastatakse kirjastajatele ISBN, ISSN ja ISMN numbrit, töötab tasuta euroinfotelefon 800 3330 ning võimaluste piires vastatakse lugemissaalides päringutele telefoni ja e-posti teel.

Kolme nädalasse on planeeritud müra- ja tolmurohkeid töid, mida pole võimalik teha, kui raamatukogu on lugejatele avatud.

Kavas on kunstide teabekeskuse muusika-, kunsti-, teatri- ja filmi- ning kartograafia- ja geograafiasaali põhjalik remont. Ruumid ehitatakse osaliselt ümber, vahetatakse välja laed, põrandakatted, valgustus ja mööbel. Kunsti- ja muusikasaali sissekäiku paigaldatakse raamatute säilimise tagamiseks turvaväravad.

Muudatuste tulemusena paraneb lugejatele info kättesaadavus:
- avariiulitele paigutatakse senisest enam teavikuid ning üks hoidla muudetakse avatud hoidlaks, kus lugejad saavad ise kirjandust valida;
- lisandub arvutitöökohti, laienevad oma arvuti kasutamise võimalused.

Plaanis on ka raamatukogu peasissekäigu, fuajee ning 5. ja 6. korruse näituseala renoveerimine; garderoobi ning raamatukaupluse remont.

Nõukogude aja lõpus ehitatud rahvusraamatukogu hoone on olnud intensiivses kasutuses 14 aastat. Kuigi aasta-aastalt on uuendatud tehnilisi süsteeme ja parendatud lugejate töötingimusi, vajab hoone mahukaid investeeringuid, et olla jätkusuutlik.

Rahvusraamatukogu avatakse lugejatele taas 30. juulil. Augusti lõpuni oleme avatud tavapärasel suveajal esmaspäevast reedeni 12-19.

 

Lisainfo: RRi haldusdirektor Mati Kibin, tel. 630 7504, 5680 7504.

 

Urve Pals

RRi avalike suhete osakonna juhataja, tel. 630 7260


 digitaalarhiiv digar