Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Näitus Neeme Järvi kontserttegevusest

Maailmanimega dirigendi Neeme Järvi 70. sünnipäevaks on Eesti Rahvusraamatukogu koostanud näituse "Energia+süda=missioon". Esmakordne võimalus näitusega tutvuda on laupäeval, 26. mail Neeme Järvi juubelikontserdi külastajatel Estonia kontserdisaalis. Seejärel saab näitust juuni lõpuni vaadata Rahvusraamatukogu muusikasaalis.

Eksponeeritud on valik arhiivimaterjale, mis annavad pildi Neeme Järvi laialdasest kontserttegevusest, põhirõhk on erinevatel kavadel. Esindatud on nii need orkestrid, mida Järvi on peadirigendina juhatanud (Göteborg, Detroit, New Jersey, Haag) kui ka valik Ameerika, Euroopa, Jaapani ja Austraalia orkestreid.

Väljapanekut täiendab heliplaatide valik - on ju Neeme Järvi salvestanud ligi 400 CDd. Põhjalikumalt saab Neeme Järvi tegevuse kohta lugeda kirjastuse SE&JS väljaantud raamatutest "Encore! Neeme Järvi" (Tallinn, 2001) ning "Maestro" (Tallinn, 1997), samuti Rootsis ilmunud monograafiast "A passionate affair: The story of Neeme Järvi and Göteborgs Symfoniker" (Uppsala, 2003). Kõiki näituse materjale on edaspidi võimalik kasutada Rahvusraamatukogu muusikasaalis.

Näituse koostasid Ene Pilliroog ja Katre Riisalu Eesti Rahvusraamatukogu kunstide teabekeskusest.

Täiendav info: Katre Riisalu, kunstide teabekeskuse juhataja, telefon 630 7143, e-post: Katre.Riisalu@nlib.ee.


 digitaalarhiiv digar