Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus avatakse näitus “Jalaga maailma”

Esmaspäeval, 6. augustil kell 16.00 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse galeriis Meelis Luksi maalinäitus “Jalaga maailma”.

Tegemist on jalaga maaliva kunstniku Meelis Luksi (s.1968), kunstnikunimega Mella, kahekümne esimese personaalnäitusega Eestis. Näitustega nii kodu- kui ka välismaal esineb kunstnik 1991. aastast. Koos esinemistega rahvusvahelistel väljapanekutel küünib näituste arv üle kolmekümne.

Meelis Luks: „Olen oma elu jooksul palju joonistanud. Pliiats käes joonistasin ajaviiteks igasuguseid pilte. 1984. aastal avastasin, et mul on kergem kasutada tööks varbaid. Peale seda avastust läkski kõik üle varvaste peale – ka joonistamine ja maalimine. Mina pean ennast täitsa tavaliseks inimeseks ja ma olengi seda, kuigi mu füüsis ning võimalus endaga hakkama saada on veidi teistsugused tavainimese omadest. Elu on elamiseks, mitte virisemiseks!”

Igale näitusele lisandub uusi töid. Aastas valmib kunstnikul keskmiselt viis taiest, põhiliselt õlitehnikas maali. Kuigi Mellal enda väitel lemmikteemat pole, annavad tooni eriliselt kaunid loodusvaated. 

Meelis Luks on 1957. aastal loodud Ülemaailmse Suu ja Jalaga Maalijate Assotsiatsiooni VDMFK ainus stipendiaat Eestis. Assotsiatsioon toetab kunstnikke, kes pole võimelised kasutama kunstitegemisel käsi, vaid suud või jalgu. Stipendium on mõeldud õppimiseks, vahendite ostmiseks ja näituste korraldamiseks.

Näitus rahvusraamatukogus on kunstisõpradele avatud 21. augustini E-R 12-19.

Lisainfo: Auli Lõoke, Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevjuht, tel. 529 3144, 672 0223, elil at elil dot ee

Mella koduleht http://mella.lux.ee/

 

Olete oodatud!

 

Urve Pals, RRi avalike suhete osakonna juhataja, tel. 630 7260


 digitaalarhiiv digar