Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Läti kauneimad raamatud Rahvusraamatukogus

Kolmapäeval, 15. augustil kell 16:00 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis näitus “Läti kauneimad raamatud 1996-2006”.

Kauneimate raamatute konkurss toimub Lätis alates 1993. aastast, keskmes on kunstnik ja kirjastaja. Ilus raamat tähendab autori, kujundaja, küljendaja ja trükkali harmoonilise koostöö tulemust, eeltingimuseks on kutseoskused, kirjandus¾anri tundmine ning sobivate vahendite valik.

Esialgu oli konkursi nimi „Raamat ilusamaks”, mis asendati nimega „Raamatukunsti konkurss”. Pärast põhjalikku kaalumist võttis Läti Kirjastajate Assotsiatsioon 2005. aastal vastu otsuse anda konkursile semantiliselt rikkam nimi „Kuldne õunapuu”.

Konkurss ei esinda kõiki aasta jooksul Lätis ilmunud raamatuid, valiku teevad kirjastajad. 2006. aasta võistlusele esitati 133 raamatut 37 kirjastusest. Raamatuid hinnatakse 11 kategoorias. ®üriisse kutsutakse kunstnikke, trüki- ja paberispetsialiste, tehnilisi toimetajaid, ühiskondlike organisatsioonide esindajaid ning kultuuritöötajaid.

Auhinnatud raamatuid saab vaadata Läti Akadeemilises Raamatukogus toimuval iga-aastasel näitusel. Eesti Rahvusraamatukogus avataval näitusel on eksponeeritud aastail 1996-2006 auhinnatud raamatud.

 

Näituse avamisel osalevad Läti Akadeemilise Raamatukogu direktor Venta Kocere ning näituse kuraator ja raamatukogu peabibliograaf Arta Poriete.

 

Täiendav info:

Maire Uusen (RRi näituste osakond), tel. 630 7148, Maire.Uusen@nlib.ee

 

 

 

Urve Pals

RRi avalike suhete osakonna juhataja, tel. 630 7260


 digitaalarhiiv digar