Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Seminar “Ühiste digitaalraamatukoguteenuste loomiskogemusi Saksamaalt”

Eesti Rahvusraamatukogu koostöös Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi/GoetheInstituudi ja Riia Goethe Instituudiga korraldab teisipäeval, 9. oktoobril kell 11-17 rahvusraamatukogu kuppelsaalis seminari “Ühiste digitaalraamatukoguteenuste loomiskogemusi Saksamaalt”.

Lektor on Dortmundi Linna ja Liidumaa Raamatukogu infovahetuse ja elektrooniliste ressursside osakonna juhataja Hans-Christian Wirtz.

See on üks suurlinnaraamatukogudest, mis koostöös 180 teadus- ja rahvaraamatukogu ning Kölni Kõrgkooliraamatukogude Keskusega pakub e-teenuseid, s-h digitaalraamatukogu teenuseid. Otsingumootor DigiBib hõlmab siduskatalooge, erialaseid andmebaase, täistekste ja elektroonilist raamatukogudevahelist laenutust. Kõik need teenused on interneti kaudu pidevalt kättesaadavad. Sama kehtib ka ühise lingisüsteemi (DigiLink) kohta.

2006. aasta algusest lisandus elektroonilistele teenustele digitaalne teatmeteenindus.

Seminari I osa (kell 11-14)

Hans-Christian Wirtz, kes ehitas koos teiste Nordrhein-Westfaleni liidumaa raamatukogukolleegidega üles digitaalse infoteeninduse, käsitleb kõigepealt teadus- ja rahvaraamatukogude koostööd Nordrhein-Westfaleni raamatukogude võrgustikus ning teenuseid Dortmundi Linna ja Liidumaa Raamatukogu näitel: otsingumootorit DigiBib, digitaalset teatmeteenindust, andmebaaside ühishankeid, raamatukogudevahelise laenutuse sidusteenust, elektroonilist dokumendiedastust ja e-raamatuid.

Seminari II osa (kell 15-17)

Teises osas esitleb hr Wirtz digitaalset infosüsteemi DigiAuskunft, võrreldes seda teiste süsteemidega. Samuti selgitab ta süsteemi rakendamise eri aspekte, nagu eeltingimused, tehnika, kasutus, väljaõpe ja turundus.

Teemakohased lingid:

DigiBib www.digibib.net
Dortmundi Linna ja Liidumaa Kõrgkooliraamatukogude Keskus
(Hochschulbibliothekszentrum des Landes Nordrhein-Westfalen) www.hbz-nrw.de

Seminar on saksa keeles, sünkroontõlge eesti keelde.
Osalemine tasuta, osavõtjatele väljastatakse koolitustõend.

Ootame koolituspäevale esindajaid igast raamatukogust.

 
Täiendav informatsioon ja registreerimine 1. oktoobrini aadressil Krista dot Talvi at nlib dot ee või telefonil 630 7129


 digitaalarhiiv digar