Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Viiulimuusika õhtu Eesti Rahvusraamatukogus

Kolmapäeval, 12. septembril kell 18 on rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis VIIULIMUUSIKA ÕHTU, kus esinevad noored interpreedid KAIJA LUKAS (viiul) ja JONATHAN WILSON (klaver). Kavas J. Brahms, M. Ravel, N. Paganini, L. van Beethoven ja H. Wieniawski. Sissepääs vaba.

Kaija Lukas on sündinud Raplas 1987. aastal. Ta alustas viiuliõpinguid Rapla Muusikakoolis õpetaja Tekla Tappo juures ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis (TMKK) õpetaja Tiiu Peäske klassis. TMKK lõpetas ta 2006. aastal ning astus Londoni Guildhalli Teatri- ja Muusikakooli, kus tema õpetaja on prof. Jacquelin Ross. Kaija on saavutanud kõrgeid kohti nii üleriigilistel (I preemia ja eripreemia virtuoospala eest ESTA Eesti konkursil 2005) kui ka rahvusvahelistel (III preemia ja eripreemia G. Enescu teose eest konkursil ”Remember Enescu“ Rumeenias) võistlustel. Ta on esinenud solistina mitme orkestri ees (Tallinna Kammerorkester, TMKK sümfooniaorkester ja keelpilliorkester, Tallinna Noorteorkester, Kuhmo kursusteorkester) ning olnud ka kontsertmeister.

Edukalt on alanud Kaija õpingud Londonis, kus tal on olnud juba olulisi ja edukaid esinemisi.

Jonathan Wilson on sündinud Austraalias Canberras 1985. aastal. Ta on lõpetanud Sidney Ülikoolis muusika eriala, samal ajal õppides klaverit Margaret Hairi juures. Praegu on ta Londoni Guildhalli Teatri- ja Muusikakooli üliõpilane ning õpib prof. Joan Havilli juures. Ta on saanud auhindu mitmel muusikakonkursil Austraalias.

Täiendav info: projektijuht Viktoria Jagomägi, tel. 630 7166, 516 3477.

Urve Pals

avalike suhete spetsialist, tel. 630 7260


 digitaalarhiiv digar