Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Maapähklitaevas Rahvusraamatukogus

Rahvusraamatukogu fuajees dokumentalist Kullar Viimse fotonäitus Ugandast “Maapähklitaevas”. Näitus koosneb Põhja-Uganda põgenikelaagrites tehtud fotodest.  

Kullar Viimne viibis vabatahtlikuna GLEN-projekti raames 3 kuud Ugandas, kus ta salvestas materjali dokumentaalfilmi jaoks, mis käsitleb endiste lapssõdurite taasintegreerimist tavapärasesse igapäevaellu.
Enamikul fotodest näha olevas Aceti laagris elab 17 000 inimest. Iga sealne pere on kaotanud mõne liikme. Sunniviisilise ümberasustamisega on läbi lõigatud nende juured. Kuigi vastupanuliikujate ja võimude vahelisele rahulepingule pole veel alla kirjutatud, on inimesed hakanud kodudesse tagasi pöörduma. Troopilises kliimas on aga kodud tihtipeale võssa kasvanud, paljud neist on hõivanud metsloomad…
Kullar Viimne õpib Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis re¾iid, ta on end täiendanud Tšehhi filmikoolis FAMU, mille raames osales esimesel fotonäitusel üldnimetusega "Nähtamatu linn". Tema kui dokumentalisti filmid on võitnud rahvusvahelisi ja Eesti filmiauhindu ning saanud nii Eesti Filmi Sihtasutuse kui ka Eesti Kultuurkapitali noore filmilooja stipendiumi.
Näitus on avatud 26. jaanuarini.

Olete oodatud!

Täiendav informatsioon: Maire Uusen (RRi näituste osakond), tel. 630 7148

Annika Kubja
RRi avalike suhete spetsialist, tel. 630 7260


 digitaalarhiiv digar