Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus avati Türki pagenud inimesi tutvustav näitus

Türgi Vabariigi suursaadik T. E. Fatma Sule Soysal, Eesti välisminister Urmas Paet ja Rahvusraamatukogu tehnoloogiadirektor Mihkel Reial avasid Rahvusraamatukogu fuajees näituse “Nad uskusid Türgisse”.

Ajaloo vältel on miljonid eri rahvusest ja usutunnistusega inimesed olnud sunnitud mitmesugustel põhjustel otsima varjupaika Osmani Impeeriumis ja hiljem Türgi Vabariigis. Näitusel on esindatud suuremad põgenikerühmad Türgi aladel. Eesmärk on soodustada pagulaste elulugude, kodumaalt lahkumise põhjuste, uue elukoha ja sealse tegevuse uurimist.

Varjupaiga taotlejate seas oli teiste maade riigijuhte, rahvuskangelasi, kindraleid, sõdureid, teadlasi, vaimuinimesi ja isegi kroonitud päid, kuid kõige sagedamini olid nad tavakodanikud. Ühed leidsid hiljem võimaluse koju tagasi pöörduda, teised siirdused uutele aladele, kuid paljud on alatiseks jäänud Türgi pinnale ja neist on saanud selle maa kodanikud.

Türgi Välisministeeriumi algatatud näitust on alates 5. septembrist 2006 eksponeeritud mitmes Türgi muuseumis ja ülikoolis ning seejärel välisturneel, kus Eesti on teiseks peatuspaigaks.

Näitus jääb avatuks 19. märtsini.
Olete oodatud!

Täiendav informatsioon:
Maire Uusen (RRi näituste osakond), tel. 630 7148, e-post: maire dot uusen at rahvusraamatukogu dot ee
Nur Sagman (Türgi Vabariigi Suursaatkond Tallinnas), tel. 627 2882, e-post: nsagman at gmail dot com


Annika Kubja
Rahvusraamatukogu avalike suhete spetsialist, tel. 630 7260
www.rahvusraamatukogu.ee


 digitaalarhiiv digar