Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus saab näha Neeruti muusikalisi puid

12. augustini saab Rahvusraamatukogu VI korruse galeriis vaadata helilooja Alo Põldmäe loodusfotode näitust „Muusikaline Neeruti ja Kalevipoeg“.

Alo Põldmäe loodusfotode esiknäituse „Muusikaline Neeruti ja Kalevipoeg“ pildid on tehtud Kalevipoja künnivagudeks hüütud Neeruti mägedes Lääne-Virumaal. Näituse peategelased on nn. muusikalised puud – kandle, lüüra, harfi, oreli või mõne muu pilli kujulised või laulvad puud ja muusikalised märgid. Fotod on sündinud ajavahemikul aprillist septembrini 2007.

Alo Põldmäe on sündinud 1945. aastal Tartus. Lõpetanud 1970 Tallinna konservatooriumis Heino Elleri kompositsiooniklassi. Töötanud Eesti Raadios ja filmistuudios „Tallinnfilm“ muusikatoimetajana ning Eesti Heliloojate Liidu aseesimehena. Praegu on ta Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi muusikaosakonna juhataja. Alo Põldmäe on loonud 2 balletti, 3 kammerooperit, muusikali, kontserdid löökpillidele, klaverile ja oboele, arvukalt kammermuusikat mitmesugustele koosseisudele (klaveri- ja viiulisonaadid, „Väike kammermuusika I–IV“), laste- ja filmimuusikat.

Olete oodatud!

Täiendav informatsioon: Maire Uusen (RRi näituste osakond), tel. 630 7148

Annika Kubja
RRi avalike suhete spetsialist, tel. 630 7260
www.rahvusraamatukogu.ee


 digitaalarhiiv digar