Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus avati näitus August Bielensteinist

19. augustini saab Rahvusraamatukogus vaadata ühele väljapaistvaimale 19. sajandi läti kultuuri väärtustajale August Bielensteinile pühendatud näitust.

Näitus „Dr. August Bielenstein (1826–1907) – teoloog, keeleteadlane, folklorist ja ajaloolane Lätimaal” on koostatud Läti Akadeemilise Raamatukogu fondi materjalidest, peegeldamaks tema elu ja laialdast teadustööd.
Eksponaatide hulgas saab näha lisaks fotodele, kirjavahetusele ja joonistustele August Bielensteini monumentaalset tööd „Die Grenzen des lettischen Volksstammes und der lettischen Sprache in der Gegenwart und im 13. Jahrhundert” („Läti hõimu- ja keelepiirid tänapäeval ja 13. sajandil”), mida omal ajal kasutati Läti Vabariigi piiride selgitamiseks etnilise printsiibi põhjal; väga tähtsat uurimust etnograafias „Die Holzbauten und Holzgeräte der Letten” („Läti puithooned ja puidust tarbeesemed”) ja keeleteaduse ajalukku jäädvustunud väljaannet „Die lettische Sprache nach ihren Lauten und Formen” („Läti keele häälikud ja vormid”).
August Bielenstein oli nii Köningsbergi kui ka Tartu Ülikooli audoktor, Peterburi Keiserliku Teaduste Akadeemia korrespondentliige ning Baltimaade ja välisriikide seltside auliige.

Näitus jääb Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis avatuks 19. augustini.

Täiendav informatsioon: Maire Uusen (RRi näituste osakond), tel. 630 7148, Guntars Godins (Läti saatkond Eestis), tel. 627 7852, 5557 9439.

Õnne Mets
RRi avalike suhete osakonna juhataja, tel. 630 7260
www.rahvusraamatukogu.ee


 digitaalarhiiv digar