Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Raamat Eesti Vabariigile

4. oktoobrini on Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis ja fuajees Eesti Vabariigi 90. juubeliaastale pühendatud raamatunäitus „Raamat Eesti Vabariigile”.

Näitus pakub ühe võimaliku läbilõike omakultuuri kajastavatest raamatutest, mis välja antud Eesti taasiseseisvusperioodil (1991-2008). Ajaloolane ja kirjastaja Marek Tamm ütleb näituse saatetekstis: „Ühe riigi vaimset elujõudu on võimalik välja arvutada ilmuvate raamatute põhjal. See näitaja on viimasel iseseisvusajal olnud kõrge.”

Näitusel on eksponeeritud ligikaudu 600 teost. Põhiteemadeks on riik ja rahvas (ajalugu, biograafilised leksikonid, mälestused, teadus, riigi sümboolika), kultuur (kultuurilugu, kunst, arhitektuur, elulood, rahvakultuur, muusika, Eestit käsitlevad õppematerjalid, sport) ja loodus.

Raamatunäituse korraldavad Eesti Kirjastuste Liit ja Eesti Rahvusraamatukogu. Näituse sisulisteks koostajateks on Mall Jõgi (ajakiri Keel ja Kirjandus), Sirje-Mai Pihlak (kirjastus Ilo), Kadri Haljamaa (kirjastus Koolibri), Helle Remmelt (Eesti Rahvusraamatukogu) ja Marek Tamm (kirjastus Varrak). Näituse kujundas Lennart Mänd (Eesti Kunstiakadeemia).

Olete oodatud!

Näitus on Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis ja fuajees avatud 4. oktoobrini, edasi eksponeeritakse rändnäitust maakondade raamatukogudes.

Täiendav informatsioon:
Kaidi Urmet (Eesti Kirjastuste Liit), tel. 644 9866
www.estbook.com


Annika Kubja
RRi avalike suhete spetsialist, tel 630 7260
www.rahvusraamatukogu.ee


 digitaalarhiiv digar