Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogu esitleb ajaloo teadusväljaandeid

Täna, 15. oktoobril esitleb Eesti Rahvusraamatukogu kaht teadusartiklite kogumikku: „Omanikumärgid vanaraamatus” ja „Ajalookirjutaja aeg”.

Raamatuesitlus algab kell 15.00 Rahvusraamatukogu väikeses saalis peadirektori Janne Andresoo avasõnade ja professor Enn Tarveli loenguga „Mõtteid ajalookroonikatest ja ajalookirjutamisest”.

Kogumiku „Omanikumärgid vanaraamatus” artiklid on seotud Eesti ja naabermaade ajalooliste raamatukollektsioonide omanikeringi ning kunagiste era- ja perekonnaraamatukogude uurimisega. Autoreiks on vanade ja haruldaste raamatute spetsialistid ning raamatuloolased Eestist ja mujalt, nende seas kogumiku koostaja Larissa Petina.

Kogumiku “Ajalookirjutaja aeg” artiklid on kirjutanud Eesti uurijad, s-h. kogumiku koostaja Piret Lotman. Autorite tähelepanu keskmes on kirjutamismotiivid ning kirjutajate kultuuriline ja sotsiaalne tagapõhi. Kogumik on Eesti Rahvusraamatukogu toimetiste uue allseeria “Raamat ja aeg” esimene väljaanne.

Eesti Rahvusraamatukogu üks põhiülesandeid on teadus- ja arendustegevus ning sellele tuginevate infoteenuste osutamine. Alates 2007. aasta algusest on Rahvusraamatukogu registreeritud Eesti teadus- ja arendusasutuste registris.

Lisainformatsioon:
Larissa Petina, RRi vanemteadur, tel. 630 7305, Larissa dot Petina at nlib dot ee
Piret Lotman, RRi vanemteadur, tel. 630 7125, Piret.Lotman@nlib.ee

Õnne Mets
RRi avalike suhete osakonna juhataja, tel. 630 7260
www.rahvusraamatukogu.ee


 digitaalarhiiv digar