Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Fotonäitus Birma põgenikest

Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis saab näha Avatud Eesti Fondi ja Tšehhi Vabariigi saatkonna vahendatud fotonäitust birmalaste elust Tai põgenikelaagris ja võõrtööliste kogukonnas.

Autor Hseng Noung Lintner on jäädvustanud peamiselt laste olukorda, kelle tulevik on ebamäärane. „Näitus toob meieni killukese sellest Taist, mida turismibrošüürides ei näe,“ ütles Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam. 

Hseng Noung Lintner on Šani juurtega Birma poliitiline aktivist ja fotograaf. Lintner seisab naiste õiguste eest ning oli üks Šani naiste koostöövõrgustiku asutajatest Tai ja Birma piirialal. 1995. aastal tunnustas inimõiguste organisatsioon Human Rights Watch teda Birma ja Tai piiril naistega kaubitsemise vastu võitlemise eest.

ÜRO andmetel elab Tai põgenikelaagrites ligikaudu 150 000 Birmast pärit pagulast, peamiselt tagakiusamise eest põgenenud etniliste vähemuste esindajad. Tais elab ka ligikaudu kaks miljonit Birmast pärit illegaalset võõrtöölist.
Birmat peetakse üheks maailma kõige repressiivsemaks riigiks ning seda kinnitavad teated sunnitööst, lapssõduritest, etniliste vähemuste vastu suunatud repressioonidest. Riigis vohab korruptsioon ning laialt on levinud vägivaldsete meetodite kasutamine valitseva re¾iimi kriitikute suhtes.

Näitus jääb avatuks 31. jaanuarini.  

Lisainfo: Kadri Ollino (Avatud Eesti Fond), tel. 631 3791
Hseng Noung Lintner, e-post hn dot lintner at yahoo dot com


 digitaalarhiiv digar