Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Kauneimad Eesti raamatud

Rahvusraamatukogu kodulehel e-näitusel saab näha 2008. aasta 25 kauneima Eesti raamatu ja 5 kauneima Eesti lasteraamatu konkursi võidutöid.

Eestis valiti aasta kauneimaid raamatuid juba 50. korda. Kauneima raamatu võistlusele esitasid 67 kirjastajat 229 teost, mille on kujundanud ja illustreerinud eesti kunstnikud. Kauneima lasteraamatu võistlusele saabus 13 kirjastajalt 55 raamatut. ®üriide tööd juhtisid graafiline disainer ja õppejõud Mart Anderson ning vabagraafik ja õppejõud Kaisa Puustak.

Valitud raamatuid pingeritta ei seatud. Võitnud trükiseid eksponeeritakse sel aastal Balti, Göteborgi ja Frankfurdi raamatumessil. Võidutrükised osalevad 2010. aastal maailma kauneimate raamatute konkursil, mida korraldab sihtasutus Stiftung Buchkunst Leipzigis. Eesti Rahvusraamatukogu koostatud rändnäitus ringleb Eesti raamatukogudes, Eesti esindustes välismaal ning mitmes välisraamatukogus.

Konkursid korraldasid Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kirjastuste Liit ja Eesti Rahvusraamatukogu, toetasid paberifirma MAP Eesti AS, trükikoda Printon ja Tallinna Raamatutrükikoda.

Täiendav informatsioon:
Rita Enna (Eesti Rahvusraamatukogu) tel. 630 7368, Rita dot Enna at rahvusraamatukogu dot ee
Kaidi Urmet (Eesti Kirjastuste Liit), tel. 644 9866, kirjastusteliit at eki dot ee

Annika Kubja
RRi avalike suhete spetsialist, tel. 630 7524
www.rahvusraamatukogu.ee


 digitaalarhiiv digar