Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Ove Büttneri juubelinäituste sari saab alguse Rahvusraamatukogus

#pict1v#Fuajees saab näha Ove Büttneri 50. sünnipäeva tähistavat näitust “Kakskümmend aastat madonnat maalides”.

Büttneri loomingust valikulist ülevaadet andev ekspositsioon on ühtaegu nii retrospektiivne kui ka uuemaid töid hõlmav. Suurte maaliajaloo teadmistega ja maalitehnikaid tundva isiksusena on ta oma sõnumi edastamiseks eksperimenteerinud paljude tehnikatega. Olles peamiselt kolorist, kelle värvitaju on väga peen, jättes samas ruumi ka sotsiaalsele närvile, on käesoleval näitusel väljas ka tema Seurat´likku puäntillistlikku maalikäsitlust esindavad ja ekspressionistlikud tööd.

Piiblitemaatikat on Ove Büttner käsitlenud alates 1988. aastal maalitud “Ülestõusmisest” ja lõpetades maaliseeriaga “Loomad lähevad pühale mäele”. Samas ei ole need maalitud otseselt pühakodade jaoks, vaid annavad aimu kunstniku ellusuhtumisest. Büttneri näituse pealkiri vihjab pigem tema ilu- ja harmooniataotlusele, mitte religioossusele.

Ove Büttner lõpetas 1989. aastal Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis tahvelmaali eriala ja on pärast seda olnud vabakutseline. Aastatel 1981–1983 oli ta Eesti Kunstimuuseumi maalirestauraator ja on restaureerinud seinamaalinguid ka Saksamaal. Eesti Kunstnike Liidu liige on ta alates 1990. aastast.
Esinenud näitustel alates aastast 1987, ent 1988 ilmus tema teos “Madonna maalimine” esmakordselt avalikkuse ette “Rühm T” näitusel Tallinna Laululava all.Olete oodatud!
Näitus on avatud 19. märtsini.

Täiendav informatsioon:
Ove Büttner, tel. 514 4843, e-post Ove dot buettner at smail dot ee, www.buettner.pri.ee
Külli Ummer (RRi näituste osakond), tel. 630 7148

Annika Kubja
RRi avalike suhete spetsialist, tel. 630 7260
www.rahvusraamatukogu.ee


 digitaalarhiiv digar