Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

The European Library avas uuendatud veebilehe

Avatud veebilehe www.TheEuropeanLibrary.org uus versioon sisaldab rohkem tõlkeid, ainulaadset ajaloolist materjali ja rikkalikult multimeediat.

Uues portaalis on rakendatud kasutajauuringutest selgunud soovid ja ettepanekud. Üks enam nõutud uuendusi oli mitmekeelsuse laiendamine, mille tulemusel on kasutajatel nüüd võimalik oma emakeeles tutvuda 330 kollektsiooni kirjeldustega. Abimaterjalid, sealhulgas korduma kippuvad küsimused ja esmakasutaja käsiraamat, on kättesaadavad 22 Euroopa keeles.

#pict1v# The European Library pakub tasuta juurdepääsu teadus- ja õppematerjalidele 38 Euroopa rahvusraamatukogu kogudest.

Kasutajatel on ligipääs ka portaali rikkalikule meediavaramule. Portaali üheks keskseks osaks on veebinäitused, mis tutvustavad Euroopa rahvusraamatukogude kogusid. Seoses Napoleoni sõdade alguse 200. aastapäevaga on avatud põnev veebinäitus Napoleoni sõjaretkedest. Hispaania, Portugali, Prantsusmaa, Suurbritannia, Šveitsi, Taani, Hollandi ja Serbia raamatukogudest hangiti selleks digitaalsel kujul üle kahesaja harulduse. Näitusel on eksponeeritud sellised unikaalsed teavikud nagu Prantsusmaa konstitutsiooniline harta aastast 1814, Francisco de Goya visandid aastast 1810 ja sõjalised maakaardid, mis näitavad, kuidas Napoleon kavandas oma rünnakuid.

Täiendav info: Toomas Schvak, tel. 630 7437.


 digitaalarhiiv digar